logo

Erzurum’da yeni eğlence ’lastik raftingi’

 

yhErzurum’da, Macera Off-Road Doğa Sporları Kulübü üyeleri, arazili araçların arkasına bağlanan lastiklerin üzerine çıkıp kar üzerinde kayarak “lastik raftingi” yaptı.
Off-Road tutkunları, kışın yapılan faaliyetlerle Türkiye’de adından söz ettiren Erzurum’da, şehrin tanıtımı için kayak, buz hokeyi ve buz pateni gibi sporların yanı sıra adrenalin ve heyecanın aynı anda yaşanacağı çeşitli eğlenceli organizasyona imza attı.
Son dönemde bu etkinliklere bir de “lastik raftingi”ni ekleyen Dadaşlar, arazili araçların arkasına bağlanan ipin ucundaki otomobil
Erzurum Macera Off-Road Doğa Sporları Kulübü Başkanı Lokman Toptaş, lastik raftinginin Erzurum’da kış turizmine yönelik kayak, buz hokeyi, buz pateni ve snowboard benzeri spor dallarının yanında macera off-road kulübü üyelerinin geliştirmiş olduğu bir spor olduğunu söyledi.
“Yaklaşık 60-70 kilometre hıza çıkabiliyoruz”
Toptaş, “Lastik raftingini 4×4 off-road araçlarının arkasına bağladığımız 5 metre halatlara bağlı lastikler ile yapıyoruz. Yaklaşık saatte 60-70 kilometre hıza çıkabildiğimiz bir sistem. Bu şekilde yaklaşık 2.5-3 kilometre devam ediyoruz. Bu spor, macera, adrenalin ve heyecan yüklü bir spor dalı oldu. Bu da baya sevildi ve tutuldu. Amacımız bunu geliştirebilmek, duyurabilmek ve iyice tanıtıp Erzurum’da böyle bir şeyin olduğunu ve gelecek olan turistlerin lastik raftingini de deneyebileceklerini gösterebilmek.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

523 Origin Unreachable

523 Origin Unreachable


cloudflare-nginx