logo

ERZURUM’DAKİ “ÜÇ KÜMBETLER” RESTORASYONU

üç  kümbet

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, “Üç Kümbetler” Projesi’nin 1. etap kamulaştırmasının ardından 2. etap kamulaştırma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

 

Korkut, yaptığı açıklamada, 2. etap alanda kamulaştırma çalışmasının sürdüğünü, alanın kötü yapılaşmadan temizlenmesinin bu yıl sağlanacağını belirtti.

 

70 dönüm alan için 15 milyon lira kamulaştırma gideri öngördüklerini ifade eden Korkut, şöyle devam etti:

 

“Hedefimiz uygulama projemizin bazı kurullardan onaylanacağı süreye kadar alanda kötü yapılaşmayı temizlemek olacaktır. İkinci etap kamulaştırma çalışmaları 70 dönümlük bir alanı kapsıyor. 166 malik ile görüşmeler yapıldı. 3 milyon liranın üzerinde ödeme yapıldı. Bu yıl ikinci etap kamulaştırmayı tamamlayarak alanı kötü yapılardan arındırmak istiyoruz. Uygulama projemiz Kültür Varlıkları Koruma Üst Kuruluna gitti. Projenin onayıyla uygulama safhasına geçilecek. Böylece Erzurum’un özlemle beklediği projenin son aşamasına geçeceğiz. 26 civarında tarihi ve sivil mimari örneğini barındıran alanın sunumu çok farklı olacak. Erzurum’un bölgesel kültür ve dini turizm açısından markalaşmasını sağlayacak projenin ne yazık ki önüne engeller çıkarılabiliyor ama biz bütün engelleri aşacağız.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort