logo

17 Kasım 2014

ERZURUMLU KADINLAR BERABERLİK YEMEĞİNDE BULUŞTU

DSC_0992

 

Erzurum Kadın ve Gençleri Destekleme Derneği tarafından, birlik ve beraberlik yemeği düzenlendi.

Erzurum Kadın ve Gençleri Destekleme Derneği Başkanı Ayfer Kayacı, Öğretmen Evi’nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, özellikle ev hanımlarının ekonomiye katkı sağlamaları için dernek olarak çeşitli projelere imza attıklarını ifade etti.

Kayacı, bir çok ev hanımının özellikle el sanatları alanında özgün eserler ürettiğini ancak, bu ürünleri satmak için pazar bulamadıklarını kaydetti.

Amaçlarının ev hanımlarını ekonomiye kazandırmak olduğunu belirten Kayacı, şunları kaydetti:

“Erzurum’da yaptığımız saha çalışmalarında birçok ev hanımının birbirinden özgün ürünler ürettiğini ortaya çıkardık. Ancak bu ev hanımları, ürettikleri ürünü pazarlayıp, satma konusunda önemli sıkıntılarla karşılaşıyorlar. Dernek olarak el sanatları alanında yapılan özgün ürünlerin desteklenmesi ve pazar sıkıntısının aşılması için çalışma başlattık. Bu amaçla AB Projelerinden yararlanmak için girişimlerde bulunuyoruz. Ev ekonomisinin gelişmesi kent ekonomisine de katkı sağlayacaktır.”

Programa, Yakutiye Kadın Meclisi Başkanı Seher Ergüney,Erzurum Kalkınma Vakfı Kadın Kolları Başkanı Nuran Çelenk, Tüketiciyi Koruma Derneği Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Sevim Çebi ve çok sayıda kadın davetli katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

bahis siteleri