logo

19 Ağustos 2014

EŞİNE, “SENİ KESERİM” TOKATINA 5 AY HAPİS CEZASI

Erzurum’da eşi ile geçimsizlik yüzünden başlayan tartışmada, 9 yıllık eşi K.K.’ya “seni keserim” diyerek tehditte bulunarak tokat atan koca tutuksuz yargılandığı Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘eşe karşı kasten yaralamak’ suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

“SENİ KESERİM” DEDİ, TOKAT ATTI

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, olay Yakutiye İlçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 29 yaşındaki S.K. evde küçük oğlunun yaramazlığından kaynaklanması ile eşi K.K. ile tartıştı. Sözlü tartışmanın büyümesi ile eşine “Seni keserim, rahat dur yerinde” diyen öfkeli koca hakkında şikâyetçi olması üzerine Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

“ŞİKÂYETÇİ OLDUM, PİŞMANIM”

Kocasından şikayetçi olan K.K.,”Eşimin oğluma kızması sonucu aramızda tartışma yaşadık. Tartışma sırasında “Seni keserim, rahat dur yerinde’ şeklinde uyararak tokat attı. Şikâyetçi oldum. Pişmanım” dedi.

Öfkeli koca S.K. ise,”O gün ailevi meselelerden ötürü çıkan tartışmada sinirlerime hâkim olamadım. Eşimden ve çocuklarımdan özür diliyorum.” dedi.

5 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında, tutuksuz yargılanan öfkeli koca S.K.nın sabıkasız oluşu ve pişmanlığını “Eşe karşı kasten yaralama” suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme heyeti, S.K.’ya verilen hapis cezasını sabıkasız oluşu ve pişmanlığını göz önünde bulundurarak 5 aylık hapis cezasını denetimli serbestlik hükmüne tabi tutularak cezasını 5 yıl süreyle erteledi.

CEM BAKIRCI’NIN HABERİ

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

bahis siteleri