logo

ESKİ BAKAN ÖĞRENCİLERİ YANINA ÇAĞIRINCA, İZDİHAM YAŞANDI

 

eskiErzurum’da bir okulun açılışında konuşma yapan Eski sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, okul öğrencilerini konuşma yaptığı platforma çağırınca öğrenciler birbirlerini ezdi. Büyük izdihamın yaşandığı olayda, Zabıtalar platformun yıkılmaması için zemin direklerini tutarak önlem aldı.
Erzurum’da Hayırsever işadamı İbrahim Hakkı Kubilay’ın yaptırdığı İmamhatip Ortaokulu’nun açılışı yapıldı. 16 Derslikli yeni okulun açılış törenine Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altırparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Eski Sağlık Bakanı ve Ak Parti Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Hayırsever işadamının çocukları Mahmure Kaya,cihangir Coşkun ve protokol katıldı. Yapımı 3 milyon 692 bin TL’ye mal olan okulun masraflarının 1 milyon 421 bin TL’sini karşılayan Hayırsever işadamı İbrahim Hakkı Kubilay’ın oğlu Cihangir Coşkun, “Babam daha öncesinden iki anaokulu yaptırarak anne ve babasının isimlerini verdi. Babam hep bir imamhatip okulunu yaptırmayı çok arzu ediyordu. Allah’da ona bunu nasip etti” diye konuştu
Konuşma yapmak için kürsüye gelen Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, konuşmasına başlamadan önce yanına platformu dolduracak kadar öğrenci istedi. Bunun üzerine kalabalık bir şekilde platforma koşan öğrenciler birbirlerini ezdi. Yaşanan izdihamı öğretmenler araya girerek engellemek istedi. Kısa süreli şaşkınlık yaşayan Recep Akdağ, platformun yıkılabileceği uyarısında bulunarak öğrencilerin bazırlarının geri inmesini istedi. Öğrencilere “sakin olun, hareket etmeyin” uyarısı yapan Recep Akdağ konuşma esnasında zorlandı. Bu sırada Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri platformun yıkılmaması için zemin direklerini tutarak önlem aldılar. Bilseydim bu kadar ceval olduğunuzu daha dikkatli olurdum diyen Akdağ, “Bu değerli yavrularımız adına bu okulun yapımında emeği geçen hayırsever İbrahim Hakkı Kubilay beyefendilere teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından hayırsever işadamı İbrahim Hakkı Kubilay’ın çocuklarına teşekkür belgesinin verilmesinin ardından, İbrahim Hakkı Kubilay İmamhatip Ortaokulu’nun açılışı yapıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

bahis siteleri