logo

24 Aralık 2014

ESKİ DOSTLAR!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİAldatarak Kazananlar Pazarı’nda, tezgâh açanlar din satıyor mezhep pazarlıyorlar. Dini ve milli değerlerimiz, asker, polis, yargı ve medya dizayn edilirken, sahneye konan oyun izlenme rekorları kırmakta.!Sapana taş yerine, milli ve dini değerlerimiz koyularak rastgele cam ve çerçeveler kırılarak kerpiçten  binalar yok edilmeye çalışılırken, bakarak seyrettiklerinizi birde görerek seyretmenizi tavsiye ederim.

Dünün dostları bugün ceza evi aracı kullanan, diğeri ise acil servis ambulans şoförü, geride bıraktıkları ise yangına giden itfaiye aracının anonsu oldular. Konuşmadan söz anlatan, yürümeden söyleyemeyen (kalem) ler eğilmezse; kafalarda dolaşan tilkilerden haberdar olur, iplik eğirenleri, topaç çevirenleri gün yüzüne çıkarırlar. Yüzme bilmediğini sandığınız gerçekler, gün gelir su yüzüne çıkarlar! Kader dediğimiz neden hep kenar mahallelerde dolaşır bir düşünün derim?

Körelen kalemler, oynanan orta oyunun son perdesinin nerede ineceğini ve sonlanacağını bekleyen hükümlü ve tutuklularıdır. İyi niyet taşlarıyla döşenen hizmet yolunda, kötü niyetli kişilerin kirli ayak izleri görülmekte! Ampulün ısıtmasından ve aydınlanmasından yararlananlar; ani voltaj yükselmesinde terlediklerini ve voltajın düşmesiyle tir tir titrediklerine de şahit oluyoruz. Dinimi, dilimi milliyetimi tartışmaya açanlar yarında misakı milli sınırlarımızı tartışmaya açarlar ise hiç de şaşırmam! ! Donkişot saldırıyor yel değirmenleri de öğütüyor! Kırk yıllık dostluklar, derisine saklı insan figürlerine nasılda feda edildiğine şahit oluyoruz.

Derisine saklanmış kart tavuklar bir gün mutlaka kuş gribine yakalanır ve itlaf olurlar. Şu an karantina altında olanlar hariç, karınca öksürüğünden uykuları kaçanlar ampule yapışmış sivrisinekleri saymaktalar! İthal ampulün ışıkları altında aydınlananlar bu gün karanlıktalar! Genzi sızlatan burun akıntılarıyla mendil kirletenler, terlemiş kafalarını sildiği günleri çok aramakta geriye dönüş yapmak isteseler de artık çok geç. Oto yolların, bölünmüş yol ve kavşakların hızla inşa edildiğinin farkına şimdimi vardınız? ! Dönüşü olmayan bir yolun yolcususunuz artık. Hatalarınızla yüzleşeceğinize, hatalarınızla yüzsüzleştiniz! Dünün şimşir kaşığı bu gün kavak kaşığı ve çatalı oldu. Dün sakalsız veli dediğime şimdi ne söylememi istersiniz veya sizler ne söylersiniz? Çok merak etmekteyim..

Dünün ayrışanlarını bu gün omuz omuza ve kenetlenmiş olmalarını sağladığınızı görmek beni ziyadesiyle memnun etmekte. Saygı değer hizmetkâr hünkârımız, ağzıma bant vurmuştum nefes almakta zorlanırken bak şimdi avaz avaz özgür basın susmaz ve demokratik Türkiye diye ahenkle haykırırken; Trt müzikte dinlediğim eski dostlar eski dostlar şarkısına da eşlik etmekteyim. Unutulmuş isimlerde, Bilinmezki nasıl nerde, Şimdi artık resimlerde, Eski dostlar eski dostlar.

Yeni yılın Yüce Türk milletine huzur ve berekete vesile olması dualarımla, Ülküyle Esen Kalınız.

Gürhan ÖZORHAN

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DALGALANDIMDA DURULDUM!

  30 Ekim 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Cırcır konuşan bir Çinliyi dinleyerek Çince öğrenebilir mi insan. Hayatımı ve anılarımı montajlama hevesi içinde değilim.. Pişmanlıklarımı da; arkeolojik kazı yaparak çıkarmanın bana bir faydası, hatalarımdan ders çıkarmak olmasıdır. Her insan hayatının bir karışık kasedi vardır. Bu karışık kasette yıllarca siyaseti önlü arkalı çalıp dinledim. Çok geçte olsa dinlemeyi bırakmayı başardım.. Mutluluğum,cezvelerden kabarıp kabarıp boşalıyor fincanlara, höpürdete höpürdete yudumluyorum sabah kahvemi, elimde si...
 • Merak ediyorum…

  20 Eylül 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Annelere saygım sonsuz... Diyarbakır HDP İl Binası önünde şu an itibarıyla 43 aile dağda ki çocukları için eylem yapıyor. Bu çocukların bazıları 20 yıl. Bazıları 15 yıl. Kimi de 5 ila 10 yıldır dağda. Bu kadar uzun sürelerle dağda. Terör örgütü ile birlikte olmuş bu insanlar. İlla ki bir eyleme katılmışlardır. Ellerine asker, polis yada sivil kanı bulaşmıştır. Kim bilir kaç kişinin katili olmuşlardır... Şimdi, diyelim ki... PKK bu teröristlerin hepsini geri gönderdi. Ne olacak o zaman? Bu teröristlere nasıl bir işle...
 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5355d713ac1b8c98 • 2019-11-14 03:18:48 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.