logo

ESKİ REKTÖR SÜTBEYAZ’IN CENAZE TÖRENİNDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU

 

sutAtatürk Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz’ın, rektörlük bahçesinde yapılan cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.
Hayatını kaybeden Atatürk Üniversitesi’nin 2000-2008 yılları arasında görev yapan 14’üncü Rektörü Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz için rektörlük bahçesinde tören düzenlendi. Törene ErzurumBüyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektör Yardımcıları, Öğretim Üyeleleri, Yaşar Sütbeyaz’ın ailesi ve sevenleri ile birlikte çok sayıda üniversite çalışanı katıldı. Törende Rektör Sütbeyaz’ın kardeşi Prof. Dr. Yavuz Sütbeyaz’ın konuşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Abisinin hayatını anlatan Yavuz Sütbeyaz, “Kardeş acısı kolay bir acı değil. Yaşar Sütbeyaz’ı herkes çok iyi tanıyor. Birçok kişi de tanımıyor ve kardeşim çok farklı bir insandı. Benim çok eski dostumdu. Büyük bir Vatansever ve cengaverdi. Sizler için çok uğraştı, ben çok uyardım yapısını çok iyi bildiğim bir insandı. Hatta çok kavga edip küstük birbirimize, çok sevdim onu.Allah’ın dediği oluyo ama bir insan bu kadar çok sevmemeli, bu kadar çok bir şeye bağlı olmamalı” dedi.
Abisinin vatan için çok çalıştığını dile getiren Sütbeyaz, “Çok sevdi, emekli oldu durma dedim, çık git dedim ama o burası benim memleketim dedi. Çok sevmek gerekiyordu herhalde. Yaşamak lazım ve bu cennet vatanı bir yerlere getirmek için, bu bayrağı götüreceği yerlere taşımak lazım. Yarıda bıraktı gitti, bizi de yarıda bıraktı gitti ama çoğumuzun onun değerini bildiğini biliyorum” diye konuştu.
Sütbeyaz’ın değerli bir insan olduğunu kaydeden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, “Aile ve camiamız için büyük bir kayıp ama emir büyük bir yerden olunca bize sadece sabır düşüyor. Ben tüm sevenlerine ve üniversitemize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Rektör Yaşar Sütbeyaz’ın cenazesi, öğle namazını müteakip Narmanlı Cami’de kılınacak cenaze namazının ardından Asri Mezarlıkta toprağa verilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx