logo

ESNAF İSTEDİ BAŞKAN SEKMEN TRAFOYU KALDIRTTI

 

ESNAF İSTEDIErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yeğenağa İş Merkezi esnafının talebini yerine getirterek, esnafın dükkân cephesini kapatan trafo ve Türk Telekom saha dağıtım kutusunu kaldırttı.
Yeğenağa esnafı, Yeğenağa Mahallesi ve Tahtacılar Caddesi’nde bulunan park kenarındaki yola cephe konumundaki trafo köşkünün dükkânları kapattığı için konuyu Başkan Mehmet Sekmen’e taşıdı. Söz konusu talep üzerine ilgili kurumlarla görüşen Sekmen, trafonun kaldırılması hususunda ekiplerine talimat verdi. Bunun üzerine Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü tarafından parkın arka cephesinde trafo köşküne uygun bir alan hazırlanarak deplase edildi. Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin de destek verdiği çalışma kapsamında trafo köşkü parkın arka cephesine nakledildi. Aynı zamanda trafonun yanındaki Türk Telekom saha dağıtım kutusu da parkın arka cephesine taşındı. Yeğenağa esnafı, çalışmayı bizzat yerinde inceleyen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkür ederek, “Sayın Başkanımıza konuyu aktardıktan sonra sağ olsun Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin bütün ekipleri konuya yoğunlaştı. Taleplerimizi anında yerine getiren Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Bu arada trafo köşkünün kaldırıldığı alan Fen İşleri Daire Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

bahis siteleri