logo

29 Nisan 2015

ESNAFIMIZ ERZURUM’UN ZENGİNLİĞİDİR

AYDEMİR

 

Erzurum’da tüm esnafın helal kazanç konusunda özel bir hassasiyet sergilediği ve titiz davrandığının altını çizen Aydemir, ‘Saatlerce direksiyon sallayıp ailesinin nafakasını helal ederek kazanan bu güzel, bu özel insanların varlığı Erzurum’un zenginliğidir’ dedi.
AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, Erzurum esnafının ahi kültürünü ayakta tuttuğunu, yardımlaşma, dayanışma ve ticari ahlaklarıyla il ekonomisine katma değer yanında moral değerler kattığını söyledi.
Siyasi ziyaretleri kapsamında taksici esnafıyla istişarelerde bulunan İbrahim Aydemir, ağır iklim şartları altında hizmet üreten, bir yerde özlemleri, hasretleri ve umutları buluşturan taksici esnafının, ticari manada kentin vizyonunu ifade ettiğini kaydetti.
TAKSİCİLER TANITIM ELÇİLERİ
Vergisini ödeyen, alnının teriyle ekmeğini helal ettirerek kazanan taksici esnafının kente ilk gelen insanlara duruş, üslup ve yaklaşımlarıyla Erzurum’u özetlediğini vurgulayan Aydemir, ‘Taksici esnafımız Erzurum’un bir yerde tanıtım elçileridir. “ dedi.
TAKSİCİ ESNAFIMIZ TEVEKKÜL ERBABIDIR
Kentte hizmet veren taksici esnafının, sorunları bulunduğunu, bunu Erzurum’u yaşayan biri olarak iyi bildiklerini aktaran Aydemir, ‘Erzurumlunun, Erzurum esnafının, diğer yerleşim alanındakilere göre çok önemli bir farkı var. Hangi esnafımızı ziyaret etseniz, hangi taksiye binseniz, esnafımıza işlerin nasıl diye sorduğunuzda, başka yerlerde duyamayacağınız bir tevekkül ve şükür cevabı alırsınız. Duyacağınız karşılık, ‘şükürler olsun, muhannete muhtaç değiliz’ şeklindedir. Bu dadaşlık ruhunu da ortaya koyan, manevi değerleri maddiyatın önünde gören bir ahi kültürüdür. Bizim her türlü çileye, probleme rağmen ağlayan, sızlayan, şikayet eden esnafımız yoktur. Onlar rızkın Allahtan olduğuna iman eden birer tevekkül erbabı ve abidesidir. Ben bu ziyaretimde özellikle bu hakikati seslendirmek istedim.’ diye konuştu.
HELAL KAZANÇ HASSASİYETİ
Erzurum’da tüm esnafın helal kazanç konusunda özel bir hassasiyet sergilediği ve titiz davrandığının altını çizen Aydemir, ‘Saatlerce direksiyon sallayıp ailesinin nafakasını helal ederek kazanan bu güzel, bu özel insanların varlığı Erzurum’un zenginliğidir’ dedi.
Taksici esnafının Erzurum’un siyasi ve ekonomik nabzını ölçen bir yanlarının da bulunduğunu, kentin sosyo ekonomik konumunu en iyi analizi onların yaptığını söyleyen Aydemir, ‘Biz bir siyasi olarak onların yüksek insaf, izan ve irfanlarına teslimiz. Onlar halkın vekillerini seçerken, ahi terbiyesi içinde en iyi ve en doğrusunu yapacaklardır. Buna inancımız tamdır’ kaydını düştü.
Aydemir ve beraberindekiler daha sonra Tebrizcik Mahallesini ziyaret etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

bahis siteleri