logo

ESTP BAŞKANI GÜVENLİ`DEN BAŞSAĞLIĞI VE KINAMA MESAJI

 

ESTPDağlıca’da meydana gelen terör saldırılarının ardından; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı açıklama ile kesinleşen ve ikisi Erzurum olan 16 şehit için Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı Abdullah Mustafa Güvenli bir mesaj yayınladı.
Güvenli, mesajında şunları kaydetti; “Huzurun, kardeşliğin, birliğin dinamitlenmeye çalışıldığı zor günlerden geçiyoruz. Devletimizin bekası, Milletin varlığı için bin yıldır şan ile, şeref ile içeride ve dışarıdaki bütün düşmanlara karşı mücadele veren aziz milletin kahraman ordusu son olarak Dağlıca’da aralarında iki Erzurumlu yiğidimizin de bulunduğu 16 evladını şehit verdi.
Bundan öncekilerde olduğu gibi bundan sonra da terörü, şiddeti, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bütün eylem ve fiileri kınamaya devam edeceğiz. Hakkari Dağlıca’da meydana gelen terör saldırılarında çok sayıda askerimizin şehit olması ve yaralanmasının derin üzüntüsünü yaşarken hainler ve hainlerin yandaşları bilmelidir ki her zaman kazanan insanlık ve barış olmuştur. En şiddetli şekilde kaybedenler ise terörü destekleyen ve onun arkasında olanlardır.
Şimdi acımız çok büyük. Erzurum Sivil Toplum Platformu olarak Dağlıca başta olmak üzere gerçekleştirilen bütün terör saldırılarını nefretle kınıyoruz. Terörün ve onu besleyen bütün damarların tek bir hedefi var, milletimizi acziyet içerisine düşürerek kardeşlik ve beraberliğimizi dinamitlemek.
Şu iyi bilinmelidir ki terörle mücadele Kürtler ile Türklerin mücadelesi değil, milletimizle teröristlerin ve onlara destek verenlerin mücadelesidir. Teröre karşı yürütülen mücadelede geri adım atmadan, bir tek terörist bile kalmayıncaya kadar azimle devam edilmelidir.
Bu vesile ile bir kez daha vatanımızın korunması uğruna şehit düşen bütün güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyor, saldırıda yaralanan evlatlarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

bahis siteleri