logo

FATİH YEŞİLYURT’TAN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 

fatAk Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Çağın en zor ve en önemli mesleklerinden birinin gazetecilik olduğunu ifade eden Yeşilyurt, “Demokrasinin yerleşmesinde basının ve basın kuruluşlarının rolü çok önemlidir. Bu rolünden ötürü çağdaş demokrasilerde basın, yargı, yürütme ve yasamanın ardından dördüncü kuvvet olarak tanımlanmaktadır.” dedi.
Basının ve basın mensuplarının, iletişimde ve toplumun gerçekleri öğrenmesinde en önemli araç olduğunu belirten Yeşilyurt, “Bir anlamda kamu görevi yapan basınımız gerek yerel yönetimler, gerekse ülke ve dünya sorunlarıyla ilgili haber ve düşünceleri duyurarak kamuoyu oluşturulmasına, vatandaşlarımızın yerel yönetimleri ve kurumları denetleyebilmesine olanak sağlamaktadır.” diye konuştu.
“Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın ve hepimizin en önemli görevidir” diye devam eden Yeşilyurt, “Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, doğru ve ilkeli haberler yaparak sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve bu şekilde başarılı olacaklarına inanıyorum. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır. bugün vesilesiyle gece gündüz demeden fedakarca çalışarak, gerektiğinde hayatlarını tehlikeye atarak yaşadığımız dünyayı ayaklarımıza kadar getiren tüm ulusal ve yerel anlamda basın görevi yürüten gazeteci kardeşlerimizin bu özel günlerini kutladığını belirten Yeşilyurt, görevleri başında hayatlarını kaybeden gazetecilere de Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

bahis siteleri