logo

28 Kasım 2014

FETULLAH GÜLEN’İN KARDEŞİ HAYATINI KAYBETTİ

seyfullah-gulen-pazar-gunu-topraga-verilecek-6730072_x_5710_o

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kardeşi ve STV anahaber spikeri Kemal Gülen’in babası Seyfullah (Sıbgatullah) Gülen (72), Erzurum Şifa Hastanesi’nde bugün Sabah saatlerinde kalp ve akciğer yetmezliği sonucu vefat etti. Gülen’in pazar günü öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Korucuk köyündeki aile kabristanlığında toprağa verileceği belirtildi.

Yaklaşık 1 aydır yoğun bakımda yaşam destek ünitesine bağlı yaşayan Seyfullah Gülen, Sabah 07.30 sularında hayata gözlerini kapadı. Gülen’in vefat haberini alan aile, akraba ve yakınları hastaneye akın etti. Gülen’in cenazesi, pazar günü Erzurum Lalapaşa Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Korucuk köyündeki aile kabristanlığına defnedilecek.

 

Şifa Hastahanesi Başhekimi Op. Dr. Sebahattin Dalga, Gülen’in 1 ay önce geçirdiği ağır bir felç sonrasında yoğun bakıma alındığını ifade etti. Dalga, felce bağlı olarak bugün Sabah saatlerinde Seyfullah Gülen’in kalp ve akciğer yetmezliği sonucu öldüğünü dile getirerek yakınlarına başsağlığı diledi.

 

Gülen’in yoğun bakımda tedavisini yapan reanimasyon uzmanı doktor Fesih Kara ise enboli atması sonucu hastanın yoğun bakıma alındığını dile getirdi. Kara, Gülen’in yoğun bakımda kalp ve akciğer makinesine bağlı olarak takibinin yapıldığına dikkat çekerek “Yaklaşık bir aydır yoğun bakım tedavisi yapılıyordu. Seyfullah Bey bu Sabah 07.30’da vefat etti. Daha öncesinde hastamız beyne enboli atması sonucu felç nedeniyle yoğun bakıma alındı. Kalp ve akciğer makinesinde takip ediliyordu. Allah rahmet eylesin.” dedi.

 

Gülen’in küçük kardeşi Mesih Gülen, ağabeyinin vefatı nedeniyle üzgün olduğunu söyledi. Muhterem Fethullan Gülen’in kardeşinin cenaze törenine katılmasını istemediğini de dile getiren Mesih Gülen, “Cenazenin defni için Hocaefendi’den haber bekliyoruz. Seyfulluh ağabeyimin çocukları buradaydı daha dün Amerika’ya gittiler. Babalarının iyileşip ayağa kalkacağından ümitliydiler.” şeklinde konuştu.

 

‘AĞABEYİMİ BU VEFASIZ İNSANLARIN ARASINDA GÖRMEK İSTEMİYORUM’

 

Gözyaşlarına hakim olamayan Mesih Gülen, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kardeşinin cenaze törenine gelmesini istemediğini de belirterek “13 Ekim 2012’de vefat eden kardeşim Hasbi (Nida)’nın cenazesine Hocaefendi katılamamıştı. Damadı Adem Hoca’ya, kardeşim Seyfullah’a emri hak vaki olursa cenazesi için Türkiye’ye giderim demiş. Fakat ben buna da gelmesini istemiyorum. Çok vefasızlık yapıldı kendisine. Böyle bir yere gelmesini gönlüm arzu etmiyor. Her şeye rağmen vefa gösteren insanlar da var. Allah onlardan razı olsun. Aile içinde Sıbgatullah olarak bilinen Seyfullah ağabeyim vefalı bir insandı tüm ailenin dertlerine koşardı. Allah mekanını cennet etsin.” diye konuştu.

 

MAZHAR GÜLEN: MEKANI CENNET OLSUN

 

Seyfullah Gülen’in öğretmen oğlu Mazhar Gülen ise babasının vefatını soğuk kanlılıkla karşılayarak “Babamın daha önce kalp rahatsızlığı olmuştu, stent takılmıştı. Sonra beyinde bir pıhtı hadisesi oluştu. Bir aydır hastahanede tedavi görüyordu. Bugün sabaha karşı kaybettik. Herkesten Allah razı olsun. Bir aydır dostları gelen giden oldu. Doktorlar ellerinden gelen her şeyi yaptılar, taktir böyleşmiş. Siz ne kadar sebeplere riayet ederseniz edin muradı ilahi böyleymiş. Allah affeylesin, cennetiyle bizleri buluştursun inşallah.” ifadelerini kullandı.

 

8 kardeş olan Fethullah Gülen Hocaefendi, 6 erkek kardeşin en büyüğü. Hocaefendi’nin sırasıyla kardeşleri ise; Seyfullah (Sıbgatullah), Mesih, 2012’de vefat eden Hasbi (Nida), Salih ve Kutbettin. Hocaefendi’nin bir ablası Nurhayat Hanım ile küçük kız kardeşi Fazilet Hanım.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx