logo

25 Mart 2014

Fırat, projelerini anlattı

DSC_0335-cropBDP Hınıs’ta Şeyh Said’in torunu Hasan Basri Fırat’ı Belediye Başkanı Adayı olarak gösterdi.

Hınıs’ta seçime iddialı hazırlandıklarını belirten Fırat, ilçenin bugüne kadar hak ettiği konuma gelemediğini ifade etti.

Seçilmesi halinde ilçenin alt yapı çalışmalarına yoğunlaşacağını belirten Fırat, ‘’Allah izin verir seçilirsem, ilçemin en iyi konuma gelmesini sağlayacağım. Kanalizasyon ve su sorunu ilçemizin en önemli sorunları arasında bu sorunlara çözüm üreteceğiz. Bingöl suyu projesini hayata geçirip, ilçeyi hak ettiği konuma getireceğiz.  Hınıs giderek kan kaybediyor, fabrikamız yok, kamu yatırımları yeterli değil.  Göreve geldiğimizde bu sorunların aşılmasını sağlayacağız Hınıs’ın nüfusu 30 binden 9 bine düştü. Kardeşliği, barış ve demorasiyi getireceğiz. Kimseyi ötekileştirmiyoruz, herkese eşit bakıyoruz’’ dedi.

84 köy ve 15 mezrada çalışma yaptıklarını belirten Fırat, ‘’Halktan yoğun ilgi görüyoruz. Medine’deki sözleşmenin bir pratiğini uygulamak istiyoruz. Mekke’den Medine’ye  Hicret eden Hz Muhammet SAV o zaman giderken   bin 500 müslüman 3 bin 500 müşrik bir kısım Hıristiyan bir arada yaşamışlar. Medine’nin hudutunu çizmiş ,özgürce adil şekilde yaşamasını sağlamıştır. Bizde aynı şekilde yaşamak istiyoruz. İnancından dolayı kimse kimseyi hor görmeden, ötekileştirmeden yaşamak istiyoruz. Bu seçimlerde Hınıs’ta iddialıyız’’ diye konuştu.

BDP ilçe Başkanı Yılmaz Gülçiçek ise Hınıs’taki oy pusulalarında BDP’nin yanında seçime girmeyen hayali bir partinin BTP’NİN yer aldığnı belirterek, duruma tepki gösterdi.

Gülçiçek, ‘’ Partimiz kepenk kapatmaya gelmiyor, kepenkleri açmaya geliyor. Amacımız herkesi kucaklamak’’ dedi.

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

bahis siteleri