logo

02 Ekim 2014

FIŞ FIŞ KAYIKÇI!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİAcıyan sol yanımı seven! Acıkan miydemi açlık çekenler anlar..
Ozan demişki; yar aşkıyla çalan saza doyulurmu, doyulurmu? Mutluluk, kendinden kurtulup sevdana sarılmaktır..
Sonbaharın geldiği, havaların serinlemesinden; bazı akılların üşütmeside, yazdan kalma güneşin etkisiyle olur…
Ortak yönlerimiz değil, farklılıklarımız kaşınıyor! Hem içerde hem dışarda dövüyor ve öldürülüyorlar..Türkiye hep konuşuyor, hem içerde hem dışarda!
Mahallemizin camisi Cennet Zade’nin 7 yaşında bastığım eşiğindeki ayak izlerimden, ilk okulum, Vali Hafız Paşanın bahçesinden bu güne kadar (65 yaşımda) ve ömrüm oldukça her daim varlığım Türk ve İslam varlığına armağan olsun!
Bizlerde bir gün mutlaka güzel günlerin kayıp tanıkları olarak anılacağız. Gönlümü incitenlerle, gönlünü incittiklerimi bir teraziye koydum; Vallahi billahi gönlünü incittiklerim terazinin darası kadar olamadılar..
Yüreği katılaşanlar, yaptıklarıyla varlıklarını sürdürenler; Düşünceleriyle var olanları birer birer yok etmeye başladılar! İslam coğrafyasında kan gövdevi götürürken, ülkemde huzursuzluk tavan yapmışken, saraylarda, köşklerde Arap Şeyhleri gibi saltanatlar yaşanırken, kurbanlık hayvan gibi boynum okşanırken , tekbir yerine “ fış fış kayıkçı “ninnisiyle kundaktaki bebek misali uyutuluyoruz kurban edilirken. Eyvahhh!
Siyasetin dikenli telleri, milli ve dini duygularımın önünde mayınlı hudut çizgisi, dokundukça avuç içim gibi yüreğim de kanamakta!
Sevgili okurlar, iki gün Tv izlemeyin inanın eğrilerin nasıl doğru diye gösterildiğine sizde şahit olacaksınız!
Türkiye’de faizden kaçınma oranı%3.5. Son on yılda; hacca gidenlerin, oruç tutanların, namaz kılanların, başını örtenlerin sayısı artmış. Zenginle yoksulun arasındaki fark kapanacağına 8 kat artmış! Bir yerde yanlışlık var. Biraz kafa yoralım diye paylaşıyorum bu bilgileri! Para pul şöhret onlara, yoksulluk bana. Allah aşkına biraz soluklanarak düşünün!
Kıçlarına yalan yuva yapmışları,alnı secdeli muhabbet tellallarını,yatak odalarında bulunan para kasalarını, ayakkabı kutucuklarında saklanan dolarları, kolunda milyonluk saat taşıyanları,çikolata kutularında bulunan servetleri, evlerinde bulunan paraları sıfırlamaya çalışanları, makara kukara diyerek dinimle ve Kur’an ayetleriyle alay edenleri; Temiz vicdanınıza inandığımdan, dur deme zamanı olan sandıkta, cezalandıracağın günü sabırsızlıkla bekliyorum!
Ülkem ve insanlarının kalp krızi geçirdiği bu günlerde; kalbine yapılan müdahaleyi kalp damar cerrahları değil, kulak burun boğaz mütehassızları yapmakta. Bu nedenle, mecliste görüşülen savaş teskeresine HAYIR!
Bayramları bayram tadında geçirmeniz dualarımla, mübarek Kurban Bayramınız Kutlu olsun.
Ülküyle Esen Kalınız.

 

GÜRHAN ÖZORHAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DALGALANDIMDA DURULDUM!

  30 Ekim 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Cırcır konuşan bir Çinliyi dinleyerek Çince öğrenebilir mi insan. Hayatımı ve anılarımı montajlama hevesi içinde değilim.. Pişmanlıklarımı da; arkeolojik kazı yaparak çıkarmanın bana bir faydası, hatalarımdan ders çıkarmak olmasıdır. Her insan hayatının bir karışık kasedi vardır. Bu karışık kasette yıllarca siyaseti önlü arkalı çalıp dinledim. Çok geçte olsa dinlemeyi bırakmayı başardım.. Mutluluğum,cezvelerden kabarıp kabarıp boşalıyor fincanlara, höpürdete höpürdete yudumluyorum sabah kahvemi, elimde si...
 • Merak ediyorum…

  20 Eylül 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Annelere saygım sonsuz... Diyarbakır HDP İl Binası önünde şu an itibarıyla 43 aile dağda ki çocukları için eylem yapıyor. Bu çocukların bazıları 20 yıl. Bazıları 15 yıl. Kimi de 5 ila 10 yıldır dağda. Bu kadar uzun sürelerle dağda. Terör örgütü ile birlikte olmuş bu insanlar. İlla ki bir eyleme katılmışlardır. Ellerine asker, polis yada sivil kanı bulaşmıştır. Kim bilir kaç kişinin katili olmuşlardır... Şimdi, diyelim ki... PKK bu teröristlerin hepsini geri gönderdi. Ne olacak o zaman? Bu teröristlere nasıl bir işle...
 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
bahis siteleri