logo

GALERİA AVM KADERİNE TERK EDİLDİ

IMG_7740 IMG_7743 IMG_7756

Erzurum’ da bir zamanlar insanların dolup taştığı, doya doya alışveriş yaptığı eski Galeria Alışveriş Merkezi, şuan korku filmi setlerini aratmıyor. Harabeye dönmüş ve çoğu duvarı dökülmüş olan yapı, geri kazandırılmayı bekliyor

Erzurum İstasyon Meydanı’ nda 2007 yılınca açılan Erzurum Galeria Alışveriş Merkezi, bir zamanlar doğunun en büyük alışveriş merkezi olma özelliğine sahipti. İçerisinde market, sinema, restoran, galericiler sitesini ve ünlü markaların şubelerini barındıran kompleks yapı, şuan kaderine terk edilip, harabeye çevirilmiş durumda. İlk açıldığı tarihte bir metrekaresi 10 bin lira değerinde olan bina, şuan alkolik, balici ve uyuşturucu bağımlısı kişilerden tarafından kullanılıyor.

 

2009 yılında Yenişehir’ de Erzurum Alışveriş Merkezi’ nin diğer adıyla Redevko’ nun açılmasıyla birlikte Galeria Alışveriş merkezi kapandı. O tarihten beri kullanıma kapalı olan yapı, çürümeye terk edilmiş halde hizmete alınacağı günü bekliyor. Şuan özel bir şirketin mobilya fuarı düzenlemesine sahne olan binada, duvarlar çatlamış, dükkanlar çöplüğe dönmüş, asma tavan dökülmüş halde…

 

Konu hakkında düşüncelerini dile getiren İstasyon Meydanı Esnafı ise, Galeria Alışveriş Merkezinin önceden nadir, elit mekânlar arasında gösterildiğini, hatta doğunun en büyük alış veriş merkezi olma özelliğini taşıdığını ifade etti. Şuan ki durumunun içler acısı olduğunu ifade eden çevre esnaf, belediyenin bu yapıya karşı ilgisiz olduğunu ve senelerdir boş halde duran binanın değerlendirilmediğini söyledi. Öte yandan bir zamanlar Galeria Alışveriş Merkezinde Nakliyeci olarak çalıştığını kaydeden Serdar Tufan isimli vatandaş, binanın kaderine terk edildiğini, zamanında bir metrekarenin 10 bin liraya satıldığını hatırlattı. Şuan ki değerinin önceki belediye tarafından bilerek düşürüldüğüne dikkat çeken Tufan, binanın bilerek kullanılmadığını ve istense eskisi gibi yeni bir alışveriş merkezi açılabileceğini ifade etti. Sözlerine devam eden Tufan, “Ne yazık ki değer bilmiyoruz. Burası önceden çok güzeldi. İnsanlar alışverişe gelirler, gönüllerince eğlenirlerdi. Ama şuan it kopuk dolanıyor etrafında. Arka tarafında ve içinde alkolik, uyuşturucu bağımlıları ikamet ediyor. Yazık günah değil mi? Zamanında bir metrekareye 10 bin lira veren adam şimdi ne yapsın? Yeni belediyeden ümitliyiz. Bakalım ne olacak.” dedi. Binanın % 60 oranında hak sahiplerine, % 40 oranında belediyeye ait olduğunu belirten Tufan, gerekenin en kısa sürüde yapılması için yeni Büyükşehir Belediyesi’ nden yardım istedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

#

GALERİA AVM KADERİNE TERK EDİLDİ” için 2 Yorum

 1. burak bey : diyor ki:

  buranın hali nolucak bilen yokmu

 2. Mikail : diyor ki:

  Sayın belediye başkanımız lütfen bu işe el atmanızı istirham ediyoruz.Eğer bu işyerinin çürümesine bazı gizli eller engel oluyorsa hem devletin hissesi hemde vatandaşın hissesine sizin sahip çıkmanız lazım.
  Ey vicdanlı sayın Beledye başkanımız,
  7 yıl geçti daha kaç yıl bekliyeceğiz.
  Lütfen Lütfen Lütfen Başkanımız döneminiz bitmeden bu işi hayırla sonlandırın.
  ÜMİTLERİMİZ TÜKENMEDEN.

bahis siteleri Betboo giriş