logo

“GELECEĞİM İÇİN BİR ADIM ATIYORUM” PROJESİ START ALDI

 

asfOlur Kaymakamlığı, Olur Milli eğitim Müdürlüğü ve Yeşil Ay Erzurum Şubesi tarafından düzenlenen “Geleceğim için bir adım atıyorum” projesi start aldı.
Proje kapsamında Olur ilçesinde eğitim gören öğrenciler Erzurum’a gelerek AtatürkÜniversitesi’ni ziyaret etti. Kimya, bilgisayar ve sosyal bilimler fakültelerinde derslere de giren öğrenciler üniversitede ki eğitim ortamını da yakından görmüş oldular. Öğrencilere eşlik eden Yeşil Ay Erzurum Şube Başkanı Mustafa Erinkarlı projede emeği geçenlere teşekkür ederek, “Projeye büyük önem veriyoruz. Burada Erzurum’u hiç görmeyen öğrenciler dahi var. Öğrencilere Erzurum’a getirip Atatürk Üniversitesi’ne götürme imkanımız oldu. Burada ki amacımız öğrencilere şimdiden üniversite bilincini aşılamak. Orada derslere girdiler. Üniversite eğitimini yakından görme imkanı buldular” dedi.
“Geleceğim için bir adım atıyorum” projesinin üç aşamadan oluşacağını da belirten Erinkarlı, “İnşallah Olur’da eğitim gören tüm öğrencilerimizi Erzurum’a getireceğiz. Daha sonra Atatürk Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler Olura gelerek stant açıp doğa yürüyüşü yapacaklar, son olarak da “Geçmişten ünümüze Türk Kültüründe Değerlerimiz” konulu bir konferans gerçekleştireceğiz” diye konuştu
MADIRLI MAĞAZALARI AĞIRLADI
Olur’dan Erzurum’a gelen öğrenciler Madırlı Mağazaları tarafından ağırlandı. Öğrencilere yemek ikramında bulunan Madırlı Mağazaları sahibi Ömer Madırlı, bir çok sosyal sorumluluk projesinin içinde yer almaya gayret ettiklerini belirterek, “Her öğrenci bizim için çok değerli. Hepsini kendi çocuklarımız gibi görüp, eğitimlerine katkı sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bugünde bu öğrencilerimizi öğle yemeğinde ağırladık. Sorunlarını dinleyip, fikir alışverişinde bulunduk. “Geleceğim için bir adım atıyorum” projesini Madırlı mağazaları olarak biz de sahipleniyoruz. Eğitimine devam eden evlatlarımız için ne yapsak azdır”dedi.
Yemeğin ardından Madırlı Mağazaları sahibi Ömer Madırlı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

bahis siteleri