logo

GENÇ STK’LARDAN KARİKATÜR OLAYINA BÜYÜK TEPKİ

10928701_1580592038826462_739171542_n

Erzurum’da aktif rol üstlenen Genç müsiad, Genç İHH, MTTB, Genç Memur-Sen, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği başkanları ve diğer genç STK temsilcileri biraraya gelerek ortak basın açıklaması yaptı. Genç Sivil Toplum Kuruluşları adına sözcü olarak Birkan Yağız şunları ifade etti:

“Kutsal değerleri aşağılamak, küçümsemek, istismar etmek, onlara hakaret ve tecavüz etmek, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Müslümanlar, Kuran’ın evrensel mesajları ve Hz. Peygamberin çağlar üstü örneklik ve rehberliğini esas alarak bunları yapanlardan yüz çevirmeli, tepkilerini İslam’ın rahmet mesajları çerçevesinde ve makul düzeyde göstermelidir.

Tahrikler meşru gösterilerek şiddet ve ölümle sonuçlanan tepki ve eylemler, hiçbir şekilde İslam açısından kabul edilemez” Dünyanın pek çok bölgesin de yaşanan zülümlere göz yuman cumhuriyet gazetesinin bu yayını ile kimlere yaranmaya çalışmaktadır. Elbette tüm türkiye de basın kuruluşları özgürdür, ancak yapılan yayınlar millete hizmet yönün de olmalıdır. Cumhuriyet bu yayınıyla hangi devletlere hizmet etmektedir. Ölen insanlar müslüman olduğu yada avrupalı olmadığı zaman en asgari şekil de kınama bile gösteremeyen zalim devletler ,batı da yaşanan bir terör olayın dan sonra ölen 12 kişi için neden bu kadar seferber olmaktadır. Biz buna rağmen dünyanın neresin de olursa olsun katliamlara ve zulümlere karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Basın özgürlüğü hakaretle yan yana getirilemez. Biz gençler olarak bunun amacına ulaşamayacak çok boyutlu bir pravakosyon olduğunu düşünüyoruz. Hakka karşı batılın yanında olan, Peygamber Efendimiz’in hakaret karikatürünü yayınlamaya çalışan Cumhuriyet Gazetesini kınıyoruz. Eylem ve tepki olarak gazete alan her kardeşimiz bayii’de gazete standındaki Cumhuriyet Gazetesinin arka yüzünü çevirerek tekrar standın görünmez bir köşesine koymasını istiyoruz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

bahis siteleri Betboo giriş