logo

15 Temmuz 2014

ERZURUM’DAKİ ÇÖKME İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

atlama foto

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Erzurum’da bulunan kayakla atlama kulelerinin önündeki pistlerde meydana gelen toprak kaymasına ilişkin soruşturma başlattı.

Olayın meydana gelmesinin ardından Bakan Akif Çağatay Kılıç’ın talimatı ile konunun incelenmesi amacıyla 3 müfettiş ile aralarında bir jeoloji mühendisinin yer aldığı 4 kişilik teknik ekip, yarın Erzurum’a gidecek.Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde: “25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yaptırılan Atlama Kuleleri’nde bugün meydana gelen olayda toprak kaymasından dolayı taşıyıcı pabuçlarda ve tüm kulelerin iniş rampalarında hasarlar meydana gelmiştir. Göçük haberinin ardından Bakanlığımız bünyesinde bir ekip oluşturulmuştur. Aralarında Gazi Üniversitesi’nden bir profesör, üç müfettiş, daire başkanı ve teknik elemanların da bulunduğu heyet, yarın Sabah itibariyle Erzurum’da çalışmalarına başlayacak ve yapılan çalışmaların ardından kamuoyu en hızlı ve en doğru şekilde bilgilendirilecektir.”

Vali TWEET ATTI

Öte yandan Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, kayakla atlama kulelerinin pistlerinin göçmesiyle ilgili olarak Twitter’dan açıklama yaptı. Pistlerin son halinini fotoğrafını yayınlayan Vali Altıparmak “Tam işler yoluna girdi derken bu afet geldi. Tesellimiz can kaybı olmaması. Gereği neyse elbette yapacağız” diye yazdı.

FOTOĞRAF: BÜLENT ÇAMLI

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

bahis siteleri