logo

26 Aralık 2016

GÜRSU’DA REYHANİ’YE VEFA

imageGÜRSU’DA REYHANİ İSMİ
KENTVİZYONHABER/BURSA
Bursa’ nın Gürsu ilçesinde Erzurumlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin girişimleri sonucu bir sokağa belediye meclisinin kararıyla ünlü halk ozanı Aşık Yaşar Reyhani’nin adı verildi.
Gürsu Belediye Meclisi toplantısı, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’ın başkanlığında yapıldı. Açılış ve yoklama alınmasıyla başlayan toplantıda komisyon raporları, teklifler ve gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddeleri arasında bulunan Kurtuluş mahallesindeki bir sokağa Halk Ozanı ve Ünlü Aşık Yaşar Reyhani’nin ismi verildi. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, ülkemizde ayrı bir öneme sahip olan Aşık Reyhani’nin adının Gürsu’ da da yaşatılacağını belirtti.
Anadolu kültürünün temsilcisi olan Aşık Reyhani’nin, Günümüz dünyasında aydınlık düşünceler taşıyan büyük bir halk ozanı olduğunu ifade eden Başkan Işık sözlerini şöyle sürdürdü: “Gürsu ilçesi olarak böylesine değerli bir halk ozanımızın ismini bu topraklarda yaşatacağımız için mutluyuz. Bizler kültürümüzü ve ecdadımızı tanımalı, gelecek nesillere aktarmalıyız. Aşık Reyhani cumhuriyetimizin sevgi, birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik, gibi bizi biz yapan kıymetleri bizlere sunan en önemli ozanlarımızdan birisidir. O yüzden bizim değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Önemli insanlar anılmaya değer oluyor. Önemli insanlar hatırlanıyor. İşte Aşık Reyhani’de bunlardan birisi.”
Gürsu Erzurumlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahattin Açış ve Yönetim Kurulu Üyeleride Başkan Mustafa Işık ve Belediye Meclisi Üyelerinin almış oldukları bu kararlarından dolayı teşekkür ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

bahis siteleri