logo

Hain saldırıda ölenlerin cenazeleri teslim ediliyor

HAİAtatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 18’inin cenazesi ailelerine teslim edildi.

Atatürk Havalimanı’nda 36 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından gece saatlerinde Adli Tıp Kurumu önüne cenazeleri teslim almak için gelen ailelerin acılı bekleyişi devam ediyor.

18 CENAZE TESLİM EDİLDİ
18 cenaze, işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Cenaze araçlarının çıkışı sırasında ölenlerin yakınları gözyaşlarına boğuldu.
Saldırıda hayatını kaybeden diğer 18 kişinin Adli Tıp’taki işlemleri sürüyor; 3 teröristin cesedi de Adli Tıp Kurumu’nda bulunuyor.

“SERVİS BEKLEMEYE ÇIKMIŞLAR”
Saldırıda hayatını kaybeden Havalimanı TGS çalışanı Yusuf Hazinedaroğlu’nun nişanlısının annesi, “Servis beklemeye çıkmışlar. Mesaiye kalsalar çıkmayacaktı o çocuklar oradan. 10 gün sonra düğünü var. Cenaze Büyükçekmece’den kaldırılacak. Şimdi oraya götürüyoruz” diye konuştu.

“ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR”
Hazinedaroğlu’nun yakını Tayyar Işıksaçan da, “36 yaşında Yusuf Hazinedaroğlu. Mesaileri bitiyor ve kapının önüne çıkıyorlar. Yanındaki arkadaşı yaralı ve bugün ameliyata alacaklar. Yusuf ile ilgili aldığımız son bilgi kendisiniz taşıyan taksiciye ulaştık. Durumunun çok ağır olduğunu hastaneye bıraktığını söyledi. Hastaneyle irtibata geçtiğimizde ise öldüğünü ve Adli Tıp’a götürüldüğünü öğrendik. Yaşadığımız olaylar çok doğru şeyler değil. Ülke çok önemli bir süreçten geçiyor. Tam komşularımızla aramızı düzelttiğimiz dediğimiz hadi bir bayram sevinci yaşayalım dediğimiz zamanda böyle bir şey ile karşılaşmak çok üzücü. İstanbul gibi büyük bir metropolde uluslar arası bir havaalanında çok şeyleri düşünmemiz lazım. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Burada anneler var babalar var. Bizler akrabaları buradayız. 36 tane can var. Hastanelerde yaralılar var. Sayının artmaması tesellimiz olacak. Bayram üzeri insanın yüreği yanar ya hepimizin yüreği yanıyor. Hepimizin başı sağ olsun. Biz 36 yaşında gencecik canımızı kaybettik” dedi.

“BİR SÜRÜ İNSANIN CANI YANDI”
Hayatını kaybeden taksi şoförü Mustafa Bıyıklı’nın üvey kızı Öznur Buzakçı ise, “Cenazemizi bulduk ve bugün alındı. Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bir sürü insanın canı yandı. Şu mübarek günde herkesin canını yaktılar. Böyle bir adalet yok. Şu halimize baksanıza, binlerce insanın canı yandı. En son iki üç gün önce görüştük, yemek yedik içtik. Bu olaylar olunca aramaya başladım, açmıyor telefonunu. Hemen Bakırköy Devlet Hastanesi’ne gittik. Hastaneleri araştırdık. Hiçbir şekilde haber alamadık. En son umudumuz burasıydı. Buraya geldim sabaha kadar bekledim. Burada olmasını istemiyordum ama burada çıktı” ifadesini kullandı.
Adli Tıp Kurumu önünde cenazelerini teslim almayanların bekleyişi devam ediyor.

SALDIRIDA ÖLENLERDEN 6’SI YABANCI UYRUKLU

Atatürk Havalimanı’nda 36 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından gece saatlerinde Adli Tıp Kurumu önüne cenazeleri teslim almak için gelen ailelerin acılı bekleyişi devam ediyor.

18 CENAZE TESLİM EDİLDİ
18 cenaze, işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Saldırıda hayatını kaybeden diğer 18 kişinin Adli Tıp’taki işlemleri sürüyor; 3 teröristin cesedi de Adli Tıp Kurumu’nda bulunuyor.

6’SI YABANCI UYRUKLU
Öte yandan yaşamını yitiren 36 kişiden 4’ünün Suudi Arabistan, 1’inin Ukrayna, 1’inin de İran uyruklu olduğu öğrenildi.
Suudi Arabistan uyruklu Meryem, Kerimi, Zehra ve Hüda Amiri’nin sabah saatlerinde cenazelerinin teslim alındığı öğrenildi.

“1,5 AY ÖNCE ÇALIŞMAYA BAŞLADI”
Saldırıda yaşamını yitiren Abdülhekim Buğda’nın yakını Adil Batur, “Askerliğini yeni bitirmişti. 1,5 ay önce havalimanında çalışmaya başladı. Dün akşam havalimanındaki patlama haberini aldık. Sabah vefat ettiğini duyduk” dedi.

24 KİŞİNİN CENAZESİ AİLELERİNE TESLİM EDİLDİ

Atatürk Havalimanı’nda 36 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından gece saatlerinde Adli Tıp Kurumu önüne cenazeleri teslim almak için gelen ailelerin acılı bekleyişi halen devam ediyor.

CENAZELER TESLİM EDİLİYOR
24 cenaze, işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Saldırıda hayatını kaybeden diğer 12 kişinin Adli Tıp’taki işlemleri sürüyor.
Cenazeleri teslim alınan 20 kişinin isimleri şöyle:
Çağlayan Çöl, Mustafa Bıyıklı, Erol Eskisoy, Sıddık Turgan, Ertan An, Ali Zülfikar Yorulmaz, Serkan Türk, Göksel Kurnaz, Özgül İde, Sıdık Peçenek, Hüseyin Tunç, Ercan Sabat, Ethem Uzunsoy, Tevfik Yusuf Haznedaroğlu, Adem Kurt, Abdülhekim Buğda, Kerime Amiri, Meryem Amiri, Zehra Amiri, Hüda Amiri.

Havalimanında görev yaparken şehit olan 13 kişinin adları belli oldu

Atatürk Havalimanı’nda dün gece yapılan canlı bomba saldırısı sonrası hayatını kaybedenlerden havalimanında görev yapan 13 kişinin adları belli oldu. Buna göre Gümrük Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu‘nun cenazesi bugün Atatürk Havalimanı Camii’nden ikindi Namazı sonrası kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek. Bu arada hayatını kaybeden taksi şoförü Mustafa Bıyıklı’nın cenazesi ise görev yaptığı taksi durağına getirilerek helalik alındı. Hayatın kaybeden yer hizmetleri (TGS) görevlilerinin adları ise şöyle; Mehmet Çizmecioğlu, Adem Kurt, Muhammet Eymen Demirci, Yusuf Teyfik Haznedaroğlu, Gülşen Bahadır, Çağlayan Çöl, Ercan Sebat, Abdülhekim Buğda, Mahmut Mert ”

Hayatını kaybeden Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’ne bağlı taksi şoförlerinin adları ise şunlar:Mustafa Bıyıklı, Erol Eskisoy, Ali Zülfikar Yorulmaz.


ADLİ TIP ÖNÜNDE AİLELERİN ACILI BEKLEYİŞİ

41 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından, Adli Tıp Kurumu önüne cenazeleri teslim almak için gelen ailelerin bekleyişi halen devam ediyor.

KIZINA SARILIP AĞIT YAKTI
Saldırıda ölen 42 yaşındaki Ferhat Akkaya’nın eşinin feryadı yürekleri dağladı. Acılı eşin 10 yaşındaki kızı Aleyna’ya sarılarak yaktığı ağıtlar da çevredekileri gözyaşlarına boğdu.
Akkaya’nın bir yakını da saldırıya sert sözlerle tepki gösterdi.

AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ
Saldırıda hayatını kaybeden Yolcu Hizmetleri Memuru 27 yaşındaki Gülşen Bahadır’ın cenazesini teslim almak için Adli Tıp Kurumu’na gelen anne Fahriye Bahadır’ın da gözyaşları adeta sel oldu aktı.
Acılı annenin Adli Tıp’a girdiği sırada ayakta durmak da dahi güçlük çektiği görüldü. Bahadır’ın cenazesinin, Bakırköy Yenimahalle Camii’nde bugün ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

GERİYE BU MUTLU KARELERİ KALDI
Gülşen Bahadır’dan geriye annesi ve çok sevdiği uçaklarla çekilmiş fotoğrafları kaldı.

 

KAYNAK DHA

OSGB

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

bahis siteleri