logo

05 Temmuz 2018

HAK İŞ ERZURUM İL BAŞKANLIĞINDAN ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ

DSC_0031

Hak İş İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası  Erzurum İl Başkanı Erol Aksakal , son haftalarda kaygı verici bir biçimde artan çocuk istismarı konusunda herkesin üzerine düşeni yapmasını istedi.

Aksakal, yaptığı basın açıklamasında,  çocuk istismarının önemli bir toplum sorunu olduğunu belirterek, şunları söyledi:,  “Ülkemizde son  günlerde sıklıkla gündeme gelen  çocuk istismarındaki kaygılandıran artış yüreğimizi dağlıyor. Ankara’da cansız bedeni toprağa gömülü bulunan 8 yaşındaki Eylül’ün şokunu atlatamadan, Ağrı’nın Bezirhane Köyü’nde kaybolan 4 yaşındaki Leyla’mızın cesedinin bulunmasıyla bir kez daha kahrolduk. Son haftalarda yeni bir çocuğun kaybolması, cinsel istismara uğraması yahut canice öldürülmesi ya da şiddete maruz kalması vakaları giderek yaygın hale dönüşmektedir. Çocuklarımızın istismarla karşılaşmasına sessiz kalmak suça ortak olmaktır. Koruyamadığımız her çocuk bizim suçumuzdur. Çünkü sorumlu çocuk değil, yetişkinlerdir. Kamuya açık alanlardaki güvenlik önlemleri artırılmalıdır  ”

Başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere tüm kurumları bu konuda duyarı olmaya davet eden Aksakal, ‘’ Yetkililerden çocuk istismarına karşı acil tedbirlerin bir an evvel alınmasını talep ediyor, başta sivil toplum örgütleri almak üzere tüm toplumu bu konuda inisiyatif davet ediyoruz.  Hak-İ ş ve Hizmet-İş Sendikası olarak çocuklara yönelik istismarı nefretle kınıyor, onların fiziksel ve cinsel istismara maruz kalmasını sindiremiyor, çocukların canına kıyan canilerin en ağır ve en hızlı şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Adaletin gecikmeden tecelli etmesini istiyoruz. Çocuk istismarına karşı etkin mücadele için gereken önlemlerin alınacağına, fail ile birlikte ihmali bulunanlara gereken cezaların verileceğine inanıyoruz. Çocuklara yönelik her türlü istismar önlenmelidir. Çocuklarımızın istismar ve ihmalini önlemek hepimizin en temel görevi olmalıdır’’dedi.

DSC_0015

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.