logo

HAMAM TAKIMINA BÜYÜK TALEP!

 

IMG_8616Erzurum da düğün sezonunda  Hamam Takımı,biraz külfetli olmasına rağmen evliliğin olmazsa olmazlarından.Özkaralar Hamam Takımı ve Gelinlik Dünyası Mağaza Sorumlusu Sefa Cömert, hamam takımına gün geçtikçe daha fazla ilgi duyulduğunu söyledi.

Erzurum da havaların açmasıyla başlayan düğün mevsimi devam ediyor. Diğer illerden farklı bir düğün geleneği olan Erzurum da, hamam takımı’, altın masrafından sonra gelen ikinci büyük harcama kalemleri arasında yer alıyor. Altın masrafı değeninde olan Hamam Takımı, evlenmeyi düşünen damat adaylarının gözlerini korkutuyor. Eskiden genç kızlarının hamam takımı yerine altın tercih ettiğine değinen Sefa Cömert, dolayısıyla hamam takımına rağbetin az olduğunu ifade etti. Mağaza Sorumlusu Sefa Cömert, genç kızların hamam takımını günümüzde geçmişe oranla daha fazla rağbette bulunduklarını belirtti. Hamam takımını almaya kayınvalide ve gelinin geldiğini ifade eden Mağaza Sorumlusu Sefa Cömert, gelin hamam takımı hazırlarken, kayınvalidesinin geline yardımcı olduğunu belirtti.

Hamam takımı 45 parçadan oluşuyor

Sadece Erzurumluların tercih ettiği hamam takımının 45 parçadan oluştuğunu dile getiren Sefa Cömert, bu takımda; bavul seti, bornoz seti, katlama bohça, gümüş mücevher kutusu gibi parçaların yer aldığını söyledi. Liste de bulunan ürünün farklı markalarını seçebileceklerini söyleyen Mağaza Sorumlusu Sefa Cömert, seçilen ürünlerin bavullara yerleştirilerek müşteriye ulaştığını dile getirdi. Hazırlanan hamam takımının kalitesine göre fiyatlandırıldığını söyleyen Sefa Cömert, üç kaliteye ayrıldığını söyledi. Bunlar ise; 1. Kalite 4,5 milyar, 2. Kalitenin 3,5 milyar, 3. Kalitenin ise 2-2,5 milyar arasında değiştiğini bildirdi.

Hamam takımında taksit yapılıyor

Daha çok 2.kalitenin tercih edildiğine vurgu yapan Mağaza Sorumlusu Sefa Cömert, hazırlanan hamam takımında peşin fiyatın yanında taksitte yaptıklarına değindi. Tamamlanan hamam takımına, küçük hediyelerde eklediklerini dile getiren Mağaza Sorumlusu Cömert, verilen takımın 5 yılık garantisi olduğunu vurguladı. Sefa Cömert, hamam takımının garanti süresi dolmadan teslim edildiğinde, o takımın fiyatını tamamlayana kadar müşteri istediğini alabildiğini dile getirdi. Enflasyonun yükselmesi nedeniyle ürünlerde yüzde 3,80 dolayında yükselme yaşadığını açıklayan Sefa Cömert, müşterileri etkilemediğini belirtti. Gelir düzeylerinde dalgalanmalar olduğunu belirten Mağaza Sorumlusu Cömert, nisan ile kasım arasında yükselme yaşandığına dile getirdi.

Hamam takımının, altından sonra ikinci bir külfet olduğuna değinen kayınvalide adayı, her geçen gün zorlaşan yaşam koşullarında zorlandıklarına değindi. Tek evlat olmasına rağmen evlenmek için hala eksikleri olduğunu dile getiren damat adayı ; ” Altın yaparken yeterince zaman harcadım. Sıra altını aratmayan Hamam Takımını hazırlamaya geldi” dedi.

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx