logo

HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU AZİZİYE KAYMAKAMLIĞINDA!

Aziziye İlçesi Hayat boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı Kaymakamımız Zafer ÖZ’ün başkanlığında 27.01.2015 tarihinde toplanarak ilçemizde öğrenci, öğretmen ve veliler için hayat boyu öğrenmenin gerçekleşmesi adına neler yapılabileceği konuşuldu.

Halk eğitim merkezi Müdürü Lokman ÖZDEMİR, halk eğitim bünyesinde halka yönelik açılan kurslar hakkında sunum yaptı. Hayat boyu öğrenme standartlarının ülkemizde % 3,5’da kaldığını fakat Avrupa’da bu oranın %8 olduğunu belirtti.

Belediye Başkan Vekili Halil ÖZCAN yaptığı sunumda belediye olarak ilçe halkına meslek kazandırmak için meslek edindirme projeleri olduğunu belirtti. ÖZCAN, bu proje kapsamında özellikle bayanlara kazandırılan meslekler sonucu ortaya çıkan eserlerin termal otelde sergilenerek tanıtım yapılacağını belirtti. Ayrıca ÖZCAN Belediye olarak öğrencilerimizin zekâ gelişimini artırmak için zeka oyunları setleri hazırlandığı ve bu setlerin tüm okullara dağıtılacağını, Atatürk Üniversitesinden görevlendirilecek öğretim elemanları vasıtasıyla bu oyunların eğitiminin verileceğini söyleyen ÖZCAN, Halk Merkezine her konuda destek vereceklerini belirtti.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit KOÇ yaptığı konuşmada;

Hayat boyu öğrenme adına Halk eğitim Merkezi ile ortaklaşa Sürü Yönetimi Kursu açılabileceğini bu bağlamda Tarım Bakanlığı’nın bu kursu alan kişilere 5000 TL tutarında destek verdiğini belirtti. KOÇ, ayrıca ilçemiz Söğütlü Mahallesi’nin sebze üretimi açısından elverişli olduğu için burada çok rahat turşu üretiminin yapılabileceğini ve bu sayede köy halkı ekonomisine katkı sağlayacağını belirtti.

Kaymakamımız Zafer ÖZ ise yaptığı konuşmada;

Hayat Boyu Öğrenmenin daha çok halkımıza meslek edindirme ve ileriye dönük plan çerçevesinde gerçekleşmesi gerektiğini belirtirken TİG Kaynakçılığı, Çağrı Merkezi Operatörlüğü, Zabıt Kâtipliği, Kalorifer Ateşleyiciliği, Hasta Bakımı, Yaşlı Bakımı, Çocuk Bakıcılığı gibi mesleklerin İlçemiz açısından önemine değindi. Bu alanlarda İŞKUR vasıtasıyla kurslar açılması gerektiğini belirtti.

ÖZ, İlçe Jandarma Komutanlı ve Ulaştırma birliği tarafından er ve er başlara yönelik Yabancı Dil, Kalorifer Ateşleyiciliği, Kaynakçılık kursları açılması gerektiğini belirterek toplantıya iştirak eden katılımcılara teşekkür etti.

 

DSC_0514

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Betboo giriş