logo

06 Haziran 2015

HDP MİTİNGİNDEKİ OLAYLARDA 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİTİNG

 

HDP’nin Erzurum mitingi öncesi ve sonrası çıkan olaylara ilişkin 6 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, HDP’nin 4 Haziran’da kentte düzenlediği miting öncesi ve sonrası çıkan olaylarla ilgili bazı yayın organları ve sosyal paylaşım sitelerindeki görüntülerde ellerinde bıçak, sallama bulunan şahıslar olduğunun belirlendiği ifade edildi.

SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN, BÖLGE BÖLGE OY DAĞILIMI
Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda olayla ilgili Y.Ç, F.B, O.S, ve Ü.D’nin gözaltına alınarak, hakkında yasal işlem yapıldığı belirtildi.

Tortum yolu Honda Kavşağı’nda meydana gelen olayda, HDP’nin İstasyon Meydanı’ndaki mitinge katılacak kişileri getiren ve parti bayraklarının asılı bulunduğu minibüse, mitingi provoke etmek isteyen bir grup tarafından taş atmak suretiyle zarar verildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ ÖNCESİ TÜM GELİŞMELER
“Grup içerisinde bulunan kişi ve kişiler tarafından araç içerisine yanıcı madde atmak suretiyle araç yakılmıştır. Araç sürücüsü A.T, aracın yandığı esnada yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayati tehlikesi devam etmektedir. Olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların tespitine yönelik yapılan çalışmalar sonucu araç içerisine yanıcı madde atarak otonun yanmasına, maddi hasar görmesine ve araç sürücüsünün yanarak yaralanmasına neden olan T.T. ile araç sürücüsüne yumrukla vurarak darbettiği tespit edilen İ.K. gözaltına alınmıştır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx