logo

HDP OYLARI GASPETTİ‏

Kamil Ayd¦-n

 

MHP Erzurum Milletvekili 1. sıra adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzurum’un etnik yapısının karma olduğunu anımsatarak, ” Türk’ü, Kürt’ü, Karadenizlisi, Ahıskalısı  bir arada huzur içinde yaşıyordu. Kardeşlik hukukumuz son yıllarda dejenere oldu.”dedi.
Aydın şunları söyledi:

”Hınıs, Tekman, Karayazı, Karaçoban gibi Kürt kökenli vatandaşlarımızın ağırlıkta olduğu ilçelerde PKK seçmene ciddi anlamda baskı yapıyor. HDP, 2011 ve 2014’te tek bir oy alamadığı köylerde tulum çıkardı. MHP’ye 300 oyun çıktığı seçim bölgesinde bir tek oy gelmedi. Böyle bir şey olabilir mi? Köy korucularını öldürdüler. Bir seçmenimiz
anlattı. 200 seçmenin bulunduğu bir sandıktan HDP 199, AK Parti’ye bir oy çıkmış. HDP’liler soluğu ‘Sen vermedin’ diye köy imamının yanında almış. İmam başına gelecekleri bildiği için köyün PKK’lı kuryesini yanına alıp, ‘Bak size veriyorum’ diye oy kullanmış. Yoksa adamı öldürecekler. Korucuları öldürdüler nitekim. Korkunç bir şey bu. Bunlar mı barış mitingi yapacak? 7 Haziran hariç, bütün seçimlerde bu ilçelerimize gittim. Şimdi sadece biz değil AK Partililer de gidemiyor. Bunun sorumlusu hükümet. Gerçekler görmezden gelindi”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

bahis siteleri