logo

HİÇ KİMSE İSLAMI YANLIŞ GÖSTEREMEZ!

Şuurlu Öğretmenler Derneği Başkanı Abdullah İkinci, islam üzerinden yapılan provakasyonların halkı kışkırtıcı amaçta olduğunu söyledi. Bu olayların önüne geçilmesi gerektiğini belirten İkinci,”Fransa’nın başkenti Paris’te haftalık mizah dergisi olan Charlie Hebdo gazetesinin Peygamber Efendimizin tasvirini gösteren karikatürlerle çıkması sonrasında meydana gelen olaylar sonrasında aynı derginin yayımladığı karikatürleri yazarlar aracılığı ile Türkiye’ de yayınlamak % 98’i Müslüman olan ülkede en büyük bir provakasyondur.

         Söz konusu gazete, İslam dininin kutsallarıyla alay etme cür’etini göstermiş bu dergiye sahip çıkarak uluslararası şer odaklarının Türkiye şubelerinden birisi gibi davranmıştır. İslam dinimizin kutsallarına saygısızlık yaparak Avrupa’da İslam düşmanlığı hareketine benzin taşıyan Charlie Hebdo’ya Türkiye’de yayın yapan bir gazetenin sahip çıkması son derece yanlıştır. Uluslararası şer odaklarının yaptırdığı her yönü ile belli olan organizasyonu bahane göstererek islam’a saldırmak ve Müslümanları terörizmin yanında göstermek en büyük hatadır. 

         Her gün dünyanın farklı işgal bölgelerinde binlerce Müslümanın ölümüne sessiz kalırken sadece Fransa’da menfur olaylarda birkaç kişinin ölümüne kıyamet koparmak insafsızlıktır. Tarihinde binlerce Müslüman’ı sömürge adı altında Ortadoğu’da, Kuzey Afrika’da öldüren ve yok eden Fransa’nın insan haklarından bahsetmesi ne kadar inandırıcıdır. Aynı Fransa bu gün bile Libya başta olamak üzere birçok ülkede binlerce insanın ölümünden sorumludur. Batılılar terörist arıyorlarsa önce aynaya bakmalılar.

       ÖĞ-DER Erzurum Şubesi olarak bu olaylar üzerinden Peygamberimize saldırılmasını, islam’ın yanlış gösterilmesini kabul etmiyor, bu olayı gerekçe göstererek Türkiye’de İslam Peygamberinin karikatürlerini yayınlayan gazeteyi kınıyoruz. Yayınladığı karikatürle İslam’ın peygamberinin küçük düşürülmesi pervasızlığını yapan, İslam düşmanlığını artırıp nefret suçu işleyen, ülkemizde büyük bir provakasyona ortam hazırlayan gazeteden ve yazarlarından şikâyetçiyiz. Gereken yasal olarak devletimiz tarafından yapılmalıdır.” dedi

 

abdullah ikinci (2)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

bahis siteleri Betboo giriş