logo

HİLALKENT’TE İLGİSİZLİK ÖFKESİ

Hilalkent Fabrika Önü Sokakta ikamet eden vatandaşlar, mahallenin sorunlarıyla ilgilenmemekle suçladıkları Büyükşehir Belediyesi ve Yakutiye Belediyesi’ne  tepki gösteriyor. Mahallenin yol, ulaşım ve alt yapı sorunlarının bulunduğunu ifade eden semt sakinleri, “Ne Büyükşehir Belediyesinin Ne Yakutiye Belediyesi’ nin sorunlarımızla ilgilenmiyor” iddiasında bulundular.

Mahalle sakinlerinden Muhsin Arslan,  Hilalken’in alt yapı sorunlarının mağduriyete neden olduğunu ifade etti.

Arslan, Hilalkentte  ulaşım ve yol sorunu olduğunu belirterek, 100 imza topladıklarını  sorunlarını belediyelere iletmelerine rağmen sorunlarına çözüm üretilmediğini ifade etti.

Yolların asfaltsız olduğunu belirten  Arslan, halk otobüslerinin halkın yoğun olmadığı yerlerden geçtiğini bu durumun vatandaşı mağdur ettiğini söyledi.

Erzurum Büyükşehir ve Yakutiye Belediyesi’ne başvurduğu halde çözüm üretilmediğini belirten  Arslan, ‘Hilalkent Fabrika Önü Sokakta ikamet eden  KAAN Siteleri  ve  ÖZBAĞ -4 Siteleri  mahalle sakinleri olarak  yaklaşık  1500 kişi hane halkı 5 Haziran 2014 tarihinde  Büyükşehir Belediyesi Başkanlığından yollarımızın  çamurdan kurtarılarak yeniden düzenlenmesi asfaltlanması ve sonrasında da  toplu taşıma araçlarının  Sanayi Dolmuşları, G-9 ve K-3 otobüslerinin apartmanlarımıza yakın yollardan da geçmelerinin sağlanması  yönünde talebimiz olmuştur. Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı söz konusu  yolda 18 Kasım 2014 tarihi itibariyle gerekli inceleme ve keşfi yapmış ve  belirtilen güzergahtan dolmuşların geçmesinin uygun olacağı kanaatine varıldığı bildirilmiş ve  söz konusu yolun asfalt çalışmalarının Başkanlığınızca yapılmasının gerektiği belirtilmiştir.Bizler mahalle sakinleri olarak hemen hemen  hepimizin  birer  yaşlısı, hastası, küçük bebek ve okula gidip-gelen çocukları var. Gerek işe giderken, gerek  hastaneye giderken olsun ve gerekse okula gidip gelirken olsun her gün bu yollarda özellikle kışın şiddetli soğuklarda gidip gelmekten oldukça zorlanıyoruz. Hemen yanı başımızda dolmuşların gidebileceği yolların olmasına rağmen bizler yaklaşık 500, ile bin metrelik yolu  yürüyerek  olmuş ve otobüs durağına gidiyoruz. Aynı şekilde kışın çocuklarımız hava karardıktan sonra okuldan eve gelirlerken, hanımlar işten eve gelirken aynı güzergahta başı boş sokak köpekleri saldıracak korkusuyla tedirgin oluyorlar ve büyükler olarak çocuklarımızı alıp getirmek için tekrar gidip dolmuş durağında  bekleyerek yeniden yokuş yukarı  soğukta ve çamurlarda getirmek zorunda kalıyoruz. Büyükşehir belediyesinin  dolmuşları bu güzergahtan geçirebilmeleri için  yollarımızın mümkün olanaklar dahilinde  yeniden düzenlenmesi asfaltlanmasını istiyoruz. Ayrıca mahallemizde  ekmek fırını olmadığı için mağdur oluyoruz,  mahallemizde ekmek büfesi yapılmasını istiyoruz’’dedi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

bahis siteleri Betboo giriş