logo

23 Ağustos 2017

HINIS KAYMAKAMI AY, ASP İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

asp

 

Hınıs Kaymakamı Bülent Ay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü ziyaret ederek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş’tan kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Kaymakam  Ay,  İl Müdürü İlbaş ile ilçede  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde kurulacak sosyal hizmet merkezi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Hınıs’ın önemli bir ilçe olduğunu belirten Ay, ‘’Hınıs önemli kültürel birikimi olan bir ilçe.  Eğitimli kesimin yoğunluğu ilçeyi farklı kılıyor.  Vatanın her köşesi kutsaldır,  hizmete değerdir.  Bu açıdan Hınıs’ta görev yapmaktan mutluyum. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Aile Eğitim Programının Hınıs’ta yoğun bir şekilde uygulanması için  kurumlar arası koordinasyon sağlanacaktır.  Aile Eğitim Programı önleyici hizmetler açısından büyük önem arz etmektedir’ ’ dedi.

İlçedeki kurulacak sosyal hizmet merkezinin önemli bir eksikliği gidereceğini belirten Ay,  kaymakamlık olarak bu konuda her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

İlbaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi.
İlbaş, kurumun kadın, çocuk, engelli, şehit ve gazi yakınlarına yönelik hizmetler sunduğunu anımsatarak, ilçelerdeki Aile Eğitim Programları kapsamındaki eğitim ve saha çalışmalarına yoğunlaştıklarını söyledi.
Kurumlar arası koordinasyonu önemsediklerini belirten İlbaş,  kurumun mikro hizmet ayağını oluşturan sosyal hizmet merkezlerinin önemli görevler üstlendiğini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

bahis siteleri