logo

25 Ocak 2017

HINIS’TA ‘’GELECEĞİMİZ İÇİN AİLECE EL ELE PROJESİ’’ KAPSAMINDA EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

ASP

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde düzenlenen ‘’Geleceğimiz için Ailece El Ele Projesi’’ kapsamında Hınıs’ta Ailenin Korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi ve çocuklara mahremiyet bilinci kazandırma konularında eğitim programı düzenlendi.

Hınıs’ta Halk Kütüphanesinde düzenlenen eğitim programına Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şan, Hınıs Belediyesi Çevre Müdürü Mansur Taş, Hınıs Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Abdullah İlci ve vatandaşlar katıldı.

Proje Koordinatörü Süleyman Tanas, projeyle ilgili bilgi paylaşımında bulunarak, projenin içeriği hakkında bilgi verdi.

Projenin Çat, Hınıs ve Köprüköy’de hayata geçtiğini anımsatan Tanas ‘’Aile içi sağlıklı iletişim yollarının benimsenerek, hayata farklı bir pencereden bakmalarını sağlamak amacıyla kadınlarımıza sosyal ve kültürel alanda geliştirilebilmeleri için çeşitli eğitimler düzenliyoruz. Aile içi iletişim, kadın ve çocuk hakları, tüketici hakları konularında eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimizi uzman arkadaşlarımız aktarıyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şeyma Bingöl, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli Çocuk Gelişimci Dilara Büşra Aktekin, Çocuklarda Mahremiyet Kazandırma konularında eğitim verdi.

Eğitim programı sonunda Bingöl ve Aktekin katılımcıların sorularını yanıtladı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Betboo giriş