logo

11 Ocak 2017

HÜRRİYET GAZETESİNDEN ERZURUMLU’YA HAKARET !

15965333_10154888571067389_6535835910610695067_n

 

Hürriyet Gazetesi,İnternet sitesinde Erzurumlu çocuklara hakaret eden bir haber paylaştı. ”Bizim çocuklar kutup ayısı mı?”başlığıyla yayımlanan haberde, bazı sosyal medya kullanıcılarının ifadelerine yer verildi.

Masa başı haberciliğiyle Erzurumlunun aşağılandığını belirten Erzurumlular, duruma tepki göstererek şunları söyledi :”Sosyal medyadaki her ifade habere başlık olamaz. Böylesine sorumsuz bir haber anlayışını kınıyoruz. Erzurum’da şu anki hava durumu tatil yapılmasını gerektirmiyor”

Erzurumlulardan yoğun tepki alan haberde şu ifadelere yer verildi:

Türkiye’nin farklı bölgelerinde yoğun kar yağışı birçok il ve ilçede okulların da tatil olmasına neden olunca, hava sıcaklığının dün -7 derece olduğu Erzurum’da çocukları okula giden veliler isyan etti. Vali ise bu tepkiye şu yanıtı verdi: Erzurum için hava sıcak. Okulların tatil olmasını gerektiren bir durum yok.

”Erzurumlular ise, batıda birçok ilde okullarda eğitime ara verilirken, illerindeki okulların tatil olmamasını, “Bizim çocuklar kutup ayısı mı?” diyerek eleştirdiler. Twitter üzerinden tepkilerini dile getiren Erzurumlular, il genelindeki okulların tatil edilmesini isterken, bir Twitter kullanıcısı, “Batıda okullar tatil edilirken Erzurum’da daha tatil edilmedi. Gerçekten enteresan” diye yazdı.

 

ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR

 

Başka biri “Kar yağdı İstanbul çocukları tatil 🙂 Ardahan Erzurum’da 3 metre kar var çocuklar okula gidiyor peki bu çocuklar kutup ayısı mı :))” yorumunda bulundu.

 

Erzurum’da dün hava sıcaklığı -7 dereceydi. Ancak -30 dereceyi de gören ilin valisi Seyfettin Azizoğlu, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Erzurum için hava sıcak. Okulların tatil olmasını gerektiren bir durum yok. O yüzden tatil etmedik” dedi. Vali Azizoğlu, öğrencilere de derslerinde başarılar diledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Betboo giriş