logo

HÜSN’Ü HAT SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ!

 

Hüsn’ü Hat Sergisi Büyük İlgi Gördü

“Erzurumlu Hattatlarla Hüsn’ü Hat Sergisi” yerli ve yabancı sanatsever tarafından büyük ilgi gördü.

Erzurum Valiliği’nin koordinatörlüğünde, Dolmabahçe sanat galerisinde, başta Hasan Çelebi, Fuat Başar, Turan Sevgili gibi hat sanatına bir ömür vermiş duayen isimlerin yer aldığı, Erzurumlu hattat ve müzehhepler tarafından hazırlanan Hüsn’ü Hat Koleksiyonu sanatseverlerle buluştuğu günden itibaren büyük beğeni kazanarak sona erdi.

Açılışını, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın yaptığı İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve Şeyhül Hattat-i Hasan Çelebi ile birlikteişadamları ve sanatseverlerin katıldığı,Erzurumlu Hattatlarla Hüsn’ü Hat Sergisi” 23 sanatçı tarafından 2 yıllık bir çalışma sonucu oluşturuldu.

Dolmabahçe Sanat galerisinde 22 Aralık 2014 tarihinde açılan ve 29 Aralık 2015 tarihinde sona eren sergiye yoğun ilgi gösteren yerli sanatseverlerin yansıra, Mısır, Brezilya, Almanya, Fransa’dansergiyi gezen sanatseverlerde, eşsiz eserlerle ilgilibeğenilerini, sergi özel defterineyazıp imzalayarak aktardılar.

Yurt içinden ve Yurt dışından birçok şehrin ev sahipliği yapmak istediği Hüsn’üHat Sergisinde yer alan 47 eser,15 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da Estergon Kalesinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Erzurum Valisi Dr.Ahmet Altıparmak sergiye gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirterek,“Değerli Hocamız Hasan Çelebi ve sanatçılarımızın bu büyük çalışmasını, herkesin görmesi en büyük arzumuzdur.Sergimizi İstanbul’un ardından, Ankara’da Estergon Kalesinde de sanatseverlerin gösterimine sunacağızBu eşsiz eserler İstanbul’da gördüğü beğeniyi Ankara’da da sanatseverlerce devam ettirecektir.”diye konuştu.

VBB_8922

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5355d5370a785964 • 2019-11-14 03:17:33 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.