logo

HUZUR İKLİMİNE KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, on bir ayın sultanı olan Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Başkan Sekmen, Ramazan ayı ile ilgili yayımladığı mesajda, şunları kaydetti: “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayı, ilahi rahmetin müminlerin gönüllerini doldurduğu müstesna bir aydır. Ramazan, oruç, Kur’an, takva, şükür, tövbe, itikâf, tefekkür, zekât-sadaka, hayır ve hasenat ayıdır. Ayrıca Ramazan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni içinde saklayan aydır. Sevgili Peygamberimiz Ramazan ayının önemini şöyle belirtmiştir: ‘Kim faziletine inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek ramazan orucu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.’ Ramazan ayı, hasat mevsimi ve bir arınma iklimidir.”
BİRLİK VE BERABERLİK SOFRALARI
Başkan Mehmet Sekmen, mübarek Ramazan ayında birlik ve beraberlik sofralarının kurulacağını ifade etti. Sekmen, şunları kaydetti: “Ramazan ayı nedeniyle kent merkezinde Havuzbaşı Kent Meydanı ve Narmanlı Cami yanında iftar çadırı kurduk. 18 ilçemizde birlik ve beraberlik sofraları kapsamında vatandaşlarımızla birlikte iftarımızı yapacağız. Vatanımız ve milletimizin bekası için ülkemizde devam eden terörle mücadele operasyonları nedeniyle geçen yıllarda gerçekleşen Ramazan Eğlenceleri bu sene yapılmayacak. Mehmetçiğimiz ve emniyet mensuplarımız terörle mücadele ederken bizim Ramazan eğlencesi yapmamız doğru olmazdı. Milli ve maneviyatına gönülden bağlı olan mübarek şehrimizde manevi iklime uygun bir şekilde teravih namazı sonrası Yakutiye Medresesi içinde ‘Ramazan İkliminde Müzakereler’ adlı sohbet programları düzenleyeceğiz.”
RAMAZAN İKLİMİNDE MÜZAKERELER
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “Ramazan İkliminde Müzakereler” adlı programına şu isimler katılacak: “Abdurrahman Dilipak, Hattat Hüseyin Kutlu, Prof. Dr. Mustafa Ağırman, Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Prof. Dr. Mehmet Çelik, Prof. Dr. Rıdvan Canım, Prof. Dr. Nurullah Genç, Prof. Dr. Ömer Özden, Prof. Dr. Murat Küçükuğurlu, Prof. Dr. Cengiz Alyılmaz, Doç. Dr. İsmail Altun, Yrd. Doç. Dr. Necati Tetik, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Göktaş, Dr. Zeki Koçak, Halit Bekitoğlu, Nurullah Özkılıç, Murat Ertaş, Mehmet Güney, Hayati İnanç, Veli Velioğlu Hoca Efendi, Muhammed Şevket Gökşan Hoca Efendi, Hanifi İspirli, Mehmet Çalmaşur, Abdurrahman Zeynal, Erdal Güzel ve Kemal Öztürk.”

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN (İHA/ERZURUM-İHA)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

bahis siteleri