logo

İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA, ERZURUM’DA

ak parti yeni

 

 

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kurban bayramını  geçirmek için geldiği  memleketi Erzurum’da AK Parti İl Teşkilatınca düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

 

Ala, Palandöken ilçesinde bulunan  Palandöken Aile Çay Bahçesindeki bayramlaşma programına katıldı.

Programa, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Cengiz Yavilioğlu, Adnan Yılmaz, Muhyettin Aksak, Fazilet Dağlı Çığlık, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ve partililer katıldı.

 

Bakan Ala, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

” Bugün milletvekillerimizle, il başkanlarımızla, bütün değerli emek vericileriyle birlikte Kurban bayramını idrak ediyoruz. Biz yılda iki bayramı idrak ederiz. Ramazan ve Kurban bayramını. Ramazan bayramında bütün İslam alemi açla, tok birbirinin halinden anlamaya çalışır. Kurban bayramında yardımlaşma fiilen alan bulur. AK Parti hükümeti şu an yeryüzünde, dış yardımda bulunan ilk üç ülke arasına girmiştir. Kişi başı gelir baz alındığında bir numaraya oturmuştur. Nerede bir zulüm varsa onun karşısında duran politikalar ürettik. Zulme dur diyen bir hükümet olduk. Şimdi nerede bir başı sıkışıklık varsa izim ülkemize akın ediyor. Misafir ediyoruz. Biz yeni Türkiye’yi birlikte inşa ediyoruz. AK Parti teşkilatları bu çalışmanın en merkezindedir. Yeni Türkiye’de yardımlaşma var. Bakın AK Parti çok önemlidir İslam dünyasında. İslam dünyasında çoğu ülkede bir problem var. Bir istikrar oluşturulamıyor. Türkiye’de bu istikrarı biz ortaya koyuyoruz.”

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Ala’nın resminin bulunduğu bir tablo Bakan Ala’ya hediye edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

bahis siteleri