logo

11 Temmuz 2014

İHSANOĞLU, 200 ARAÇLIK KONVOYLA KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, i ilk gezisini Erzurum’a gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, İstanbul’dan özel uçakla hava yoluyla eşi Füsun İhsanoğlu ile Erzurum’a geldi.

Özel uçakla beraberinde CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin olduğu halde saat 11.20’de Erzurum Havalimanı’na inen Ekmeleddin İhsanoğlu’nu MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, MHP İl Başkanı Zekai Kaya, CHP İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu ile diğer partilerin temsilcileri ve vatandaşlar çiçeklerle karşıladı.

Seçim otobüsüne binen İhsanoğlu yaklaşık 200 araçlık konvoyla kente hareket etti. Polisin konvoyun geçişi sırasında önlem almaması yüzünden yolda ve kavşaklarda sorunlar yaşanırken, Palandöken Dağı eteklerindeki Xanadu Otele geçen İhsanoğlu, kısa süreli bir dinlenmenin ardandan, tekrar otobüse binerek Cuma namazı kılmak için kent merkezindeki tarihi Ulu Camiye gitti.

Cumhurbaşkanı adayı, Cuma namazı sonrasında yaya olarak Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’na kadarki güzergahta esnaf ve vatandaşlar ile sohbet edecek. Şehit Aileleri Derneği’ne ziyarette bulunacak olan İhsanoğlu, Abdurrahman Gazi Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra bir düğün salonunda iftarını açıp, vatandaşlara hitap edecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

bahis siteleri