logo

11 Temmuz 2014

İHSANOĞLU ETSO’YU ZİYARET ETTİ

 

cumhurbaskani-adayi-ihsanoglu-etso-yu-ziyaret-6250950_o

 

Sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmek ve verilecek iftar yemeğine katılmak üzere Erzurum’a gelen Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret etti.

Sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmek ve verilecek iftar yemeğine katılmak üzere Erzurum’a gelen Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Erzurum Ticaret Ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret etti.

ETSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ve Meclis Başkanı Saim Özakalın tarafından karşılanan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, daha sonra ETSO meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, 10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ülke için hayırlı olması temennisinde bulunarak, Prof. İhsanoğlu’na adaylığının hayırlı olmasını diledi. Başkan Yücelik’in kısa konuşmasının ardından Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, ETSO meclis üyeleri ve toplantıya katılan taraftarlarına hitap etti. Konuşmasında, Dadaşlar diyarı Erzurum’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Prof. İhsanoğlu, birlik, beraberlik mesajları verdi. Türkiye’nin 1000 yıllık tarihi boyunca büyük imtihanlar verdiğini kaydeden İhsanoğlu, ülkenin son imtihanının istiklal mücadelesi olduğunu söyledi. Türk milletinin her zaman bu imtihanlardan alnının akıyla ve zaferle çıktığını anlatan İhsanoğlu, ülkenin tefrikaya, ayrılığa düşmediği sürece her türlü sıkıntının üstesinde geleceğini dile getirdi.

Toplantıda konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ETSO’dan ayrıldı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

bahis siteleri