logo

20 Ekim 2018

ILICA TOKİLERDE İNTERNET MAĞDURİYETİ

 

Image-2 (1)

HABER:  Sercan ÇETİN

Ilıca Eski mahallede inşa edilen TOKİ lerdeki İnternet sıkıntısı vatandaşın tepkisine yol açıyor.  Daha önce TOKİ mağduriyeti ile gündeme gelen Ilıca  şimdide İnternet mağduriyeti ile gündemde.

Ilıca’da Eski Mahallede  bulunan ikinci etap TOKİ konutlarında ikamet eden vatandaşlar, her  yola başvurmalarına rağmen İnternet konusundaki sorunlarını aşamıyor.

Konutlarda internet için ihale yapılmasına rağmen  tasarruf tedbirleri bahane edilerek, internet hizmetinin verilmediği iddia edildi.

Yaklaşık 400 vatandaşın ikamet ettiği TOKİlerde yaşayan vatandaşlar, Ilıca’nın en yakın ilçe olmasına rağmen sürekli kan kaybettiğini belirterek,  ilçe konusunda sahipsizlik yaşandığını ifade ettiler.

TOKİ sakinleri yaptıkları açıklamada şunları söylediler: ” Ilıcada bulunan Eski mahalle ikinci etap  TOKİ konutlarında İnternet sorunu yaşıyoruz. Çalmadığımız kapı kalmadı,  konuyla ilgili ihale yapılmış, hat var ancak kablo çekilememiş durumda.  ilgililer tasarruf tedbirlerini bahane ederek, bizleri mağdur ediyor.  Sonuçta bizler ücretini ödeyerek, hizmet alacağız. Bu durumun tasarruf tedbiriyle ne alakası var? Hangi devirde yaşıyoruz, çocuklarımız İnternette araştırma yapmak istiyor fakat bu imkandan yararlanamıyor.  Erzurum’a en yakın ilçenin durumu bu olmamalı, ilçemiz  gerçekten sahipsiz ve  sürekli kan kaybediyor. Siyasiler artık sesimizi duymalılar. Basit bir sorun bile çözülemiyor”

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

bahis siteleri