logo

ILICALILARIN TOKİ MAĞDURİYETİ

 

2004 yılında Ilıca’da meydana gelen sel felaketinden sonra evleri yıkılan onlarca vatandaş, TOKİ mağduriyeti yaşıyor. Aradan yıllar geçmesine rağmen ilçede TOKİ muamması devam ediyor.

Kentvizyon Haber’e konuşan yaklaşık 40 kişilik grup,   AK Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı’ya seslenerek, mağduriyetin giderilmesini istediler.

TOKİ siteleri yöneticisi Adnan Ateş, 2004 yılında ilçede sel ve deprem gibi felaketlerle onlarca konutun yerle bir olduğunu anımsatarak,  TOKİ’nin bu vatandaşlara 65 metrekare konut  verdiğini,  itinasız şekilde yapılan bu evlerden vatandaşın memnun olmadığını savundu.

121

65 metrekarelik bazı konutlarda on kişinin yaşadığını belirten Ateş, halen kamulaştırma kapsamında olan evler için  ise arsa bedeli ödendiğini, bu durumun vatandaşı mağdur ettiğini söyledi.

121,,

Ilıcanın yıllardır TOKİ kapsamında olduğunu belirten  vatandaşlar,  hemşehrileri  Milletvekili Mustafa Ilıcalının sorunlarına çözüm üretmesini istiyor.

TOKİ mağdurları, ”Ilıca sahipsiz, yıllarca mağdur edildik. Sayın vekilimiz gereğini yapmalıdır”dediler.

Vatandaşlar,  Ilıca’nın her geçen gün kan kaybettiğini belirterek, Erzurum’a en yakın ilçenin TOKİ’nin yanlış uygulamaları sonucu   köy görüntüsünü aratmadığını ifade ettiler.

Sorunlarını dile getiren TOKİ mağdurlarına açıklamalarda bulunan AK Parti ilçe yöneticileri ise konunun hukuki yollarla çözülmesi için çalışmalar yapacaklarını ifade ettiler.

121,,, 122

HABER: Bülent ÇAMLI

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

#

ILICALILARIN TOKİ MAĞDURİYETİ” için 1 yorum

  1. murat : diyor ki:

    seçim zamanı akp liler bu milleti topladı akp ye oy verin sizin sorununuz çözülecek dedi kandırdılar.bu halkta onlara kandı.şimdi erzurumun menşur bir sözü vardır.koy eve gelmeyen danayı dağda gurt yesin derler.yarın seçim olsa bu halk gider onları kandıranlara oy verirler…

bahis siteleri