logo

İSTANBUL’DA YAŞAYAN ERZURUMLULAR KENETLENDİ

 

 

istanbul-da-yasayan-erzurumlular-kenetlendi-8341691_x_oİstanbul Erzurumlular Dernekler Federasyonu, Erzurumlu iş adamı ve bürokratlarla bir ara aya gelerek Erzurumspor‘un şampiyonluk yolunda yardım gecesi düzenlendi.

Maltepe’de yoğun protokol ve iş adamlarının katılımı ile bir araya gelinen destek gecesinde Erzurumlu ünlü sanatçı İbrahim Erkal‘ın,’Dadaşlar pamuk eller cebe,Erzurumspor hepimizin” diyerek başlattığı yardım kampanyasına ilgi yoğun oldu. Gecede Büyükşehir Belediye Başkanı BB Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen, BBErzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan, İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Ağırman, Maltepe Erzurumlular Dernek Başkanı Süha Dengizek, KadıköyErzurumlular Dernek Başkanı Mehmet Sabri Seven, Trabzonspor eski Kulüp Başkanıİbrahim Hacıosmanoğlu da programa katılarak BB Erzurumspor‘a destekte bulundu.

BAŞKAN SEKMEN,’ TEK HEDEFİMİZ SÜPER LİG’

Gecede bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı ve BB Erzurumspor Onusal Başkanı Mehmet Sekmen, hedeflerinin BB Erzurumspor‘u süper lige taşımak olduğunu belirterek, “Arkadaşlar, heyecanı olmayandan, aşkı olmayandan netice almak mümkün değildir. Bugün burada şahit olduğumuz bu tablo; Erzurumspor‘un 3 yıl sonra 1. Lig’de olacağı. Bu yükselişi bizlere hatırlatıyor. Belediyecilikte altyapı çok önemlidir. Yapacağınız bina sağlam temellere oturmuşsa, temelden çıkan sağlam binanın üzerine katlar atmak da daha kolaydır. Sağlam atılan temelin üzerine sağlam bina yapılır. Bizler sağlam bir temel atmaya ve Erzurumspor‘a yeni katlar güçlü hedefler oluşturmaya geldik. 3 yıl içinde büyük hedefleri ortaya koyarak 1. Lig’e çıkacağız. Bunun için dua ediyoruz. Ama bu; başkanıyla, yöneticisiyle, taraftarıyla, bu renklere gönül verenlerle olur. Bunun bir tanesi eksik olursa inanın başarı gelmez. BB Erzurumspor ‘un iskeletini Erzurum‘da doğan çocuklardan oluşturmayı amaçladık. Futbolun şehrimizde ayrı bir yeri var. Erzurum‘un hakkı 3 Lig’den bir üst lige çıkmaktır. Bu geceye katılarak desteklerini esirgemeyen değerli iş adamı hemşerilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu

DEMİRHAN, ‘BU ŞEHİRDE ŞAMPİYONLUK RUHU VAR’

Yönetim Kurulu ile birlikte BB Erzurumspor‘a ‘şampiyonluk sözü’ verdiğini hatırlatan BBErzurumspor Kulüp Başkanı Av. Ali Demirhan ise, “Erzurum’a söz vermiştim. Bu önemli görevi devralmadan önce bizlerin her daim yanında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve aynı zamanda Onursal Başkanımız Mehmet Sekmen‘e şampiyonluk yolunda hizmet bayrağına büyük katkıda bulunduğu için teşekkür ediyorum. Halkın mutluluğu için varız. Bunu da Allah’ın izniyle Erzurumspor‘u şampiyon yapıp, hep beraber başarıdan başarıya koşturacak, birlik ve beraberlik içerisinde Dadaşlık ve Palandökenruhunu tüm Türkiye‘ye göstereceğiz. Hedeflerimiz büyük, bu benim hedefim değil hepimizin hedefidir. Fenerbahçe diyor ki, ‘Bir milyon üye yapacağız” bizim ilk 3 senedeki hedefimiz 100 bin üyedir. 10 senelik hedefimiz de 1.000.001’dir. Çünkü Türkiye‘de 3 milyona yakın Erzurumlu yaşıyor. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Kalan dört maçımızın ardından şampiyon olup İstanbul Boğazına Erzurumspor‘un dev bayrağını asarak kulübümüzü süper lige taşımanın heyecanı içerisindeyiz. Bizi yalnız bırakmayan Erzurumlu iş adamlarımıza cani gönülden sonsuz teşekkür etmek istiyorum” dedi.

‘ŞAMPİYONLUK ERZURUM‘A HAYIRLI OLSUN’

İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Ağırman ise, “Birlik ve beraberlik ruhu ile toplanarak BB Erzurumspor‘un şampiyonluk yolunda her zaman yanında olduklarını belirterek, Biz her zamankinden daha çok birbirimize sarılmak ve bu vatanın bölünmezliğini hep birlikte korumak zorundayız. BB Erzurumspor olarak da hain terör saldırılarını kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Spor her zaman her zaman birlik ve dayanışma unsurudur. İnanıyorum ki, Maltepe maçını sportmence oynayıp, kazanan taraf olacağız. Erzurumspor olarak hedefimiz şampiyonluk, teknik heyet ve futbolcularımıza güveniyoruz. Bu gün bu gece de bir araya geldik. GünErzurumspor için kenetlenme zamanıdır.” dedi.istanbul-da-yasayan-erzurumlular-kenetlendi-8341691_x_o

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

bahis siteleri