logo

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı

 

14Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen programa Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız , “ Mehmet Akif Ersoy, sadece Türk Edebiyatının büyük bir şairi değil aynı zamanda şahsiyeti, imanı ve değerleriyle toplum hayatının bir mürşidiydi. O, milletin ruhunu yakından tanıyan, dertlerini bilen, davasını bulacak yolu gösteren şuurlu ve imanlı bir dava adamı, vatan ve millet sevdalısıydı” diye konuştu.

 

Öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy’a ait şiirlerin okunması ve hayatını anlatan tiyatro gösterisinin yapılmasıyla devam eden program, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx