logo

14 Eylül 2015

KADIN A MİLLİ FUTBOL TAKIMI HIRVATİSTAN MAÇI HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRDÜ

 

A KADINKadın A Milli Futbol Takımı 17 Eylül’de Hırvatistan Kadın A Milli Takımı ile Erzurum’da oynayacağı Avrupa Şampiyonası Grup Eleme müsabakası öncesinde hazırlıklarını sürdürdü.
2017 UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup elemelerinde Hırvatistan ile karşılaşacak olan Kadın A Milli Futbol Takımı, günü Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki tek antrenmanla tamamladı. Grupta Almanya, Rusya, Hırvatistan, Macaristan ile yarışacak olan milli takım ilk rövanşına Erzurum’da çıkacak. 17 Eylül’de Kazım Karabekir Stadı’nda Hırvatistan’la karşılaşacak olan milliler, çalışmalarını hızlandırdı. Yaklaşık 1 saat süren antrenmanla günü tamamlayan ekipte moraller yerinde. İlk kez milli bir maça ev sahipliği yapan Erzurum’da Hırvatistan maçı ilgiyle bekleniyor.
Rakiplerinin zorlu olduğunu ifade eden Kadınlar A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Talat Tuncer, Hırvatistan maçı ile ilgili şunları söyledi:
“Bu maçın Erzurum’da olması için çok çaba gösterdik. Erzurum’da bundan önce oynanan futsal maçında 3 bin seyircinin olduğunu biliyoruz. Kadın futbolunda yeni gelişim için bu sefer daha büyük bir stat ve daha büyük bir seyirci kitlesi olacağını umut ediyoruz. Bunu da bekliyoruz açıkçası. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu zamanlarda herkesi maça bekliyoruz. Kadınlar Avrupa Şampiyonası grup maçlarında ilk maçımızı oynayacağız. Grubumuzda bizim aynı düzeyde olan takımlar var. İyi bir seyirci desteği alırsak başarırız. Grubumuzdaki şansımız dünyanın en iyi takımı olan Almanya var. Aynı zamanda dünyanın önde gelen takımlarından Rusya var. Bu takımlarla oynamak çok zor. Grubumuzda yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışacağız. En azından Hırvatistan, Macaristan maçlarını kazanmamız bizim için çok önemli.”
Şampiyonaya iyi bir şekilde hazırlandıklarını ifade eden kaptan Esra Erol, “Erzurum’da ilk defa bir milli maça çıkacağız. Buradan tüm Erzurumlulara seslenerek bizi yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Seyirciye şu an için çok ihtiyacımız var. Hırvatistan’la ilk maçımıza çıkacağız ve hazırız. Hırvatistan maçında elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. En güçlü rakiplerin olduğu grup bize çıktı. Ama sonuçta burası milli takım herkesin elinden gelenin fazlasını yapacağına inanıyorum” diye konuştu.
Öte yandan 17 Eylül’deki Hırvatistan maçının aday kadrosu da açıklandı.
2017 UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemelerinde 40 takım 5’erli olarak 8 ayrı grupta mücadele edecek. Kadın A Milli Takımı da; Almanya, Rusya, Macaristan ve Hırvatistan ile 5. Grupta mücadele edeceği karşılaşmalar sonunda gruplarını lider olarak tamamlayan ve tüm grupların en iyi 6 grup ikincisi finallere direkt olarak katılmaya hak kazanacak. Geri kalan 2 grup ikincisi ise Play-off turunda karşılaşacak ve bu eşleşmeden galip çıkan ülke de finallere katılmaya kazanacak. 2017 UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Temmuz/Ağustos 2017’de Hollanda’da düzenlenecek ve ev sahibi Hollanda finallere doğrudan katılacak. 2017 UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri Eylül 2015 ile Eylül 2016 tarihleri arasında oynanacak. Play-off turuna kalan iki takım ise 17-25 Ekim 2016 tarihlerinde çift maç eliminasyon sistemine göre karşı karşıya gelecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

bahis siteleri