logo

30 Kasım 2014

KAR YAĞIŞI ALTINDA ESNAF ZİYARETİ

İçişleri Bakanı Efkan Ala, bölge il valilerinin katılımıyla gerçekleştirilen bölge toplantısında “kış aylarında hem güvenlik güçlerimizin performansını ve vatandaşların aldığı güvenlik hizmetinin kalitesini artırmaya yönelik neler yapılabileceği konusunda” değerlendirmede bulunduklarını, çalışma yürüttüklerini söyledi.

Bakan Ala, Erzurum Polisevi’nde düzenlenen ve beş saat süren “İl Valileri Bölge Toplantısı”nın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin olağan il kongresi için kentte bulunduğunu söyledi.

Bugün de Erzurum ve sınır illerin valileri, alay komutanları, emniyet müdürleriyle bir araya gelerek genel bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını anlatan Ala, “Ülkemizin güvenliği, vatandaşımızın can ve mal ehemmiyeti bakımından performansımızı daha da ileriye götürmek için aldığımız tedbirleri, çalışmalarımızı, alacağımız tedbirleri, verdiğimiz güvenlik hizmetinin kalitesini değerlendirdik. Daha da ileriye götürmek için neler yapabiliriz, onun çalışmasını yaptık” diye konuştu.

Ala, şunları kaydetti:

“Tabii önümüz kış ayları. Kış aylarında hem güvenlik güçlerimizin performansını daha artıracak hem de vatandaşlarımızın aldığı güvenlik hizmetinin kalitesini artıracak neler yapılabilir, bunların çalışmasını yürüttük. Şimdiye kadar yapılanların da değerlendirmelerini yaptık. Toplantımızı bugün sonuçlandırdık.”

Kar yağışı altında esnaf ziyareti yaptı

Bakan Ala, açıklamasının ardından, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve bölge valileriyle Cumhuriyet Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu.

İş yerlerini ziyaret ederek, esnafın istek ve sorunlarını dinleyen Ala, bir tatlıcıda oturarak, beraberindekilerle çay içti.

Kar yağışı altında cadde boyunca vatandaşla sohbet eden Ala, İbrahim Paşa Mahallesi’ndeki Ulu Cami’ye yürüdü. Ala, kestane satan bir esnafla sohbet ederek, pişirdiği kestanelerin satın aldı.

Bazı vatandaşlar Ala’ya istek ve sorunlarını iletti, bazıları da cep telefonuna bakanla “öz çekim” yaptı.

Bakan Ala’dan, devlet yurdu için yardım istedi

Bakan Ala’nın yanına gelen ve Canik Başarı Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü birinci sınıfında okuduğu öğrenilen Kübra Özyurt, “Bana devlet yurdu çıkmadı. Kalacak yerim olmadığı için cemaat yurdunda kalıyorum. Devlet yurduna çıkmak istiyorum, bana yardımcı olabilir misiniz?” dedi.

Bunun üzerine Bakan Ala, öğrenciye yardım edilmesi için danışmanlarına talimat verdi.

Daha sonra, Muratpaşa Mahallesi’ne geçen Ala, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımları inceledi. Bu sırada bir vatandaş arkadaşlarını göstererek, “Bakanım bunlar asker kaçağı” diye espri yaptı.

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk de “Duymamış olalım” karşılığını verdi.

Kaynak: haber7.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx