logo

23 Ağustos 2014

KARADAYI MAĞDURLARI ENDİŞELİ…

ahmet karadayı

Aylardır kent gündeminde ilk sıralarda yer alan Karadayı İnşaat şirketinin yaptırmayı planladığı konutların yapımının durdurulmasıyla yaşanan mağduriyet devam ederken, hak sahipleri yaşadıkları endişeyi düzenledikleri basın toplantısıyla dile getirdi.
Merkez Palandöken ilçesinin Yenişehir semtinde, Büyükşehir Belediyesinin kentsel dönüşüm projesi kapsamında 2012 yılında İmar İskan Evleri yıkıldı. İhaleyi alan işadamı Ahmet Metin Karadayı’nın şirketi Karadayı Grup tarafından 75 dönümlük alana 2 bin 300 konutlu 240 milyon liralık ‘New City’ projesinin temeli geçen yıl atıldı. 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Erzurum’un en büyük konut projesini inşaat ruhsatı olmadığı gerekçesiyle durdurdu.
Yarım kalan inşaatın önünde toplanan buradan ev alan kişilerden Ayetullah Aras, “Hak sahiplerinin sıcak yuvaları, pembe umutları kaybolurken, uykuları kabusa dönüşürken, ailelerin düzenleri bozulup ayrılma noktasına gelirken neden sessiz kalınıyor? Mutlu bir yuva için gerekli olan ev sahibi olmak uğruna yemesinden, içmesinden, giymesinden fedakarlık edip biriktirdiği paralar ile ev alma hayalleri kuran bu aileler mağdur edildi. Mağduriyetimizin giderilmesi için her iki tarafında olumlu adımlar atarak bu aileleri bir an önce yuvalarına kuvaşturmalıdırlar. Herkesi göreve çağırıyoruz” diye konuştu.
Öte yandan Karadayı Grup yetkilileri, gelişmelerle ilgili olarak önümüzdeki hafta içinde bir toplantı düzenleyerek açıklamada bulunacaklarını söylediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

bahis siteleri