logo

04 Eylül 2014

KARADAYI MAĞDURLARI MEYDANLARDA !

karadayı mağdurları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından ruhsatlandırma problemi olduğu iddiasıyla çalışmaları durdurulan Karadayı inşaat şirketinden ev alan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.
Havuzbaşı meydanında toplanan 100 kişilik grup, büyükşehir belediyesi önüne yürüdü.

Burada grup adına konuşan Ayetullah Aras, Karadayı inşaat şirketinin, birçok vatandaşı mağdur ettiğini Büyükşehir Belediyesinin konuyla ilgili duyarsız davrandığını söyledi.
Binlerce ailenin dişinden, tırnağından ve çocuğunun rızkından keserek yıllarca biriktirdiği paraları, bu projeden ev almak için yatırıp mutlu bir yuva hayali kurduğunu belirten Aras, şöyle devam etti:

” İnşaatların belediye tarafından durdurulması binlerce aileyi mağdur etmiştir. Şimdi soruyoruz, eğer bu inşaatların ruhsatları yoksa iki yıl boyunca belediye neredeydi. Bu proje ne oldu da kentsel dönüşüm alanından çıkarıldı. Biz kolaylaştırın zorlaştırmayın, müjdeleyin nefret ettirmeyin diyen bir geleneğin ümmetiyiz. Biz mutluluğunu başkasının mutsuzluğu üzerine inşa etmekten imtina eden bir toplumuz. Biz defalarca belediye yetkilileriyle görüştük, ‘tamam sorunu çözeceğiz’ dediler ama hiçbir şey çözülmüş değil. Kasım ayında insanlar evlerine girmeyi umut ederken en az bir yıl daha evlerine giremeyecekler. Belki de yapılmayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımıza sesleniyoruz Erzurum halkı büyük umutlarla ve yüzde 60 oyla sizi seçerken sorunların değil, çözümlerin bir parçası olmak için seçmiştir . Biz kolaylaştırın zorlaştırmayın,müjdeleyin nefret ettirmeyin diyen bir geleneğin ümmetiyiz. Biz mutluluğunu başkasının mutsuzluğu üzerine inşa etmekten imtina eden bir toplumuz. Sayın başkanımızdan da bizleri mutlu edecek bir haber vermesini artık bekliyoruz. Çünkü artık aileler dağılmaya noktasına gelmiş huzur bozulmuş yuvalar yıkılmaya başlamıştır. Yetkililerden sorunun çözülmesi konusunda destek istiyoruz”

Slogan atan grup, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile görüşmek istedi.

Büyükşehir belediye başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu’nun seçilecek temsilcilerle bina içerisinde görüşüleceği yönündeki talebini dikkate almayan grup, oturma eylemine devam etti.
karadayı2
karadayı mağdurları3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort