logo

KARADAYI MAĞDURLARINA POLİS MÜDAHALESİ

KARADAYI3

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı durdurulan 2 bin konutluk site projesinden daire alan ailelerin eylem düzenledi. Erzurum’da ruhsatı olmadığı gerekçesiyle belediye tarafından inşaatı durdurulan siteden daire alan vatandaşlar izinsiz yürüyüş yaptı. Polis, belirli bir kısımdan sonra yürüyüşe müdahalede bulunurken bir babanın 3 yaşındaki çocuğunu kucağına alarak TOMA’nın önüne kendini siper etmesi dikkat çekti

 

Erzurum’da ruhsat ve projesi olmadığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı durdurulan 2 bin konutluk site projesinden daire alan ailelerin eylem düzenledi.

Merkez Palandöken İlçesi’ndeki Yenişehir semtinde, Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 2012 yılında imar iskan evleri yıkıldı. İhaleyi alan işadamı Ahmet Metin Karadayı’nın şirketi Karadayı Grup, geçen yıl 240 milyon liraya mal olacak 2 bin konutluk ‘New City Projesi’nin temelini attı. 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, inşaatı ruhsat ve projesi olmadığı gerekçesiyle durdurdu.

 

Aylardan bu yana eylemlerini sürdüren konutzedeler, bugün saat 11.00’de Palandöken İlçesi’nde yarım kalan konutların önünde toplandı. Ardalarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 200 kişiden oluşan gruptan bazıları belden yukarısını soyunup yüzlerine maske takarak binalara çıktı. ‘Sekmen’in işgaline karşıyız’ yazılı pankart açan konutzereler 12 katlı binanın üst katında ateş yaktı. Polisin geniş önlem aldığı eylemde, göstericiler daha sonra kent merkezine yürümek istedi. Polis buna izin vermek istemeyince barikat kurdu. Göstericiler barikatları aşarak Atatürk’ün anıtının bulunduğu havuzbaşına geldi. Eylemciler yaklaşık 2 saat süren gösterinin ardından evlerine dağıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

bahis siteleri