logo

KARADAYI’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

karadayı2

 

Karadayı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı, yaptığı yazılı açıklamada, yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Karadayı, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

 

‘’Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen, son aylarda şehrin gündeminin ana maddesi olan ve binlerce aileyi yakından ilgilendiren “New City” projesi ile alakalı kamuoyuna bir açıklama yapmış, şirketimiz hakkında bazı iddialarda bulunmuştur. Projede gelinen noktada şirketimiz sorunun tek kaynağı olarak gösterilmiş, ancak belediyenin hükümlülüklerinden hiç bahsedilmemiştir.

Yapılan açıklamada, İmar İskan Blokları’nın yer aldığı bölgenin ‘kentsel dönüşüm’ olarak ilan edildiği, ihalenin de bu doğrultuda yapıldığı, Büyükşehir Belediyesi’nin kamuoyuna yaptığı açıklamalar ve Resmi Gazete’de yayınlanan ihale ilanının kentsel dönüşüm olarak yapıldığından hiç bahsedilmemiştir. Belediyenin şirketimize gönderdiği resmi tebligatlarda bölge halen ‘kentsel dönüşüm alanı’ olarak geçmektedir.

Bir diğer konu ise Büyükşehir Belediyesi’nin projeye ortak olduğundan ve kamuoyuna bunu defalarca açıklamasından bahsedilmemiştir. Yapılan reklamlar ve açıklamalar ile vatandaşlara belediyenin projeye ortak olduğu güveni verilmiştir.

Gelinen noktada sorunun kaynağı olarak sadece şirketimiz gösterilmiş ancak proje ortağı olan Büyükşehir Belediyesi’nin kestiği astronomik cezalardan hiç söz edilmemiştir. Yalnızca bir nüshasının ekte yer aldığı, belediye meclisi kararı ile şirketimize gönderilen yazıda ceza miktarının yalnızca bir kısmı mevcut olmakla birlikte halen kentsel dönüşüm alanı olarak gösterilmektedir. Onlarca milyon liralık cezanın kesilmesi ve belediyeye ödediğimiz paralardan mahsup edilmesi şirketimizi ekonomik olarak çökertme gayesi taşımaktadır. Açıklamalarda bu hususlara da hiç değinilmemiştir.

Yapılan açıklamalarda şirketimiz yapılan protesto gösterilerini organize etmekle suçlanmaktadır. Şirket olarak bu iddiayı kesinlikle kabul etmediğimizi aksine vatandaşları sağduyuya çağırdığımızı kamuoyuna defalarca ifade ettik.

Gelinen noktada ortada bir gerçek vardır o da binlerce vatandaşımızın mağdur olduğudur. Karadayı İnşaat olarak bizim tek gayemiz başta belediye ve bizlere güvenerek bir yuva sahibi olma hayalinde olan vatandaşların bu mağduriyetlerinin giderilmesidir. Bu görev de halkın büyük teveccühü ile göreve gelen, şehrin sorunlarının giderilmesi ile yükümlü olan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen’e düşmektedir. Bizler şirket olarak Büyükşehir Belediyesi’ne bu doğrultuda her türlü desteği vereceğimizi, hiçbir şart koşmadan belediyenin getireceği çözüm önerilerini kabul ettiğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz. Yeter ki vatandaş mağdur olmasın’’

 

Karadayı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

bahis siteleri