logo

Karayazılı çocuklar tiyatroyla tanıştı

 

şppTiyatro ekibi, bugüne kadar 30’ a yakın köyde sunum yaparak, bin 500 öğrenciye ulaştı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Acar, Karayazı’yı Geliştirme KARDES projesinin birinci ayağı olan 30 Nisan ‘a tarihine kadar toplamda 3 bin öğrenci ve 60 köye ulaşılacağını belirterek, projeyle Karayazı’da yaşayan vatandaşlara yönelik, seminer, fuar, sergi, gezi ve tiyatro gibi kültürel, sanatsal ve eğitsel faaliyetler düzenlediklerini anımsattı.

 

Acar, köylere ilk defa tiyatro ve animasyon ekiplerinin gittiğini belirterek, köylü ve öğrencilerin etkinliklerle mutlu olduklarını ve bu sosyal aktivitelerin KARDES’in ikinci ayağında da devam edeceği söyledi.

 

Acar, KARDES Programı çerçevesinde bugüne kadar , halk ve öğrenciler arası satranç turnuvası ve masa tenisi turnuvalarının düzenlendiği ve çeşitli ödüllerin dağıtıldığını belirterek, şunları söyledi: ‘’Kardes Programı Çerçevesinde, Öğrencilerimiz 18 Mart 2017 tarihinde yapılan bölge yarışmalarında ödül aldılar. Grup yarışmalarında kızlarda grup birinciliği, erkeklerde grup ikinciliği kazanan öğrencilerimiz Aydın’ da yapılacak olan final yarışmalarına katılma hakkını elde etmişlerdir. Projemiz başarıyla devam ediyor.’’

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx