logo

KARLA MÜCADELE BAŞLADI

08012015100336_-dsc5848
Palandöken İlçesinin tamamında hâkim olan kar yağışından ardından kent genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacı ile çalışmalara başlayan Palandöken Belediyesi, başta kendi sorumluluğundaki ana arterleri olmak üzere tüm bölgelere anında müdahale etti.

Kış mevsimi öncesinde olumsuz hava şartlarına karşı günler öncesinden tedbir alan Palandöken Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla birlikte çalışmalarına başladı. Kar ve buzlanmaya karşı, kar küreme, tuzlama çalışması yapan acil müdahale ekipleri, vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için yoğun çaba harcıyor. İlçe merkezi ile yeni mahalle olan köylerde yol açma çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek için var gücüyle çalışıyor.

7/24 KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Palandöken’de gece saatlerinde başlayan kar küreme, tuzlama çalışmaları ekiplerin yoğun çalışmaları ile gün boyu devam etti. Ekipler vatandaşların sağlıklı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek ve günlük çalışmalarını sorunsuz sürdürebilmeleri gün içinde de vatandaşın istek ve talepleri doğrultusunda çalışmalarını aralıksız yürütüyor. Bu çalışmalarda Fen İşleri Müdürlüğü 12 iş makinası, 40 personel ile çalışmalar yürütürken Park ve Bahçeler Müdürlüğü 5 iş makinası ve 80 personele 24 saat esas alınarak görev yapıyor.

PALANDÖKEN BELEDİYESİ TEYAKKUZA GEÇTİ

Kar yağışı sebebiyle yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için kar küreme aracı, bir greyder, kazıcı, yükleyici, kamyon, tuzlama aracıyla görev yapan ekipler karla mücadelesine devam ediyor. Yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için 24 saat görev yapan ekipler, çift vardiyalı olarak 7/24 görev yapıyor. Halkın kullanım alanları olan cadde, sokak ve kaldırımları da temizleyen Belediye ekipleri ayrıca vatandaşın istek ve talepleri doğrultusunda kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

BULUTLAR; KARLA MÜCADELE ZOR AMA BAŞARACAĞIZ”

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ”Gece başlayan ve sabaha karşı yoğunlaşan kar yağışı ile birlikte Palandökende kendi sorumluluğunda bulunan ana arter, cadde ve sokaklarda, ilçelerin yüksek noktalarında kar yağışına karşı gerekli çalışmalar yapılıyor. Halkımızın kullanım alanları olan yerler ve yollar da açılarak vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele çalışmaları sabaha kadar sürdürüldü.  Karla mücadele çalışmaları zor bir o kadarda külfetli bir iş ama bu mücadelenin altından kalkacak gücümüz var. Allah nasip ederse en kısa süre içerisin de kar çalışmalarımızı tamamlayarak normale döneceğiz. Şuanda Palandöken Belediyesi olarak çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” diye konuştular.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Betboo giriş