logo

KAYAK MERKEZLERİNDE ÖNCELİKLİ HEDEF GÜVENLİK

 

 

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan’dan Erzurum Valisi Dr. Ahmet  Altıparmak’a Ziyaret

Ziyarette Başkan Yardımcısı Kırşan, Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri İşletmelerinin kayak sezonu öncesi ve sonrası için yapılan çalışmaları hakkında Vali Altıparmak’a bilgiler sundu.

Erzurum’da ve Türkiye genelinde kayak sporunun gelişmesinde önemli katkılar sağlayan Erzurum Kayak Kulübü ile görüşmelerin sağlandığını belirten Başkan Yardımcısı Kırşan, 2014-2015 kış sezonunda Palandöken Kayak Merkezi’nde yer alan mevcut tesislerinde faaliyetlerine devam edebilmesi için yasal mevzuat çerçevesinde çalışmalara başlandığını anlattı.

Liftlerin güvenli bir şekilde işletilebilmesi için gerekli bakımlar yapıldığını ve güvenli olmayanların kapatıldığını açıklayan Başkan Yardımcısı Kırşan, “Gondolun uluslararası standartlara uygun bir şekilde işletilebilmesi ve özellikle can güvenliğinin sağlanması için geniş kapsamlı ve büyük bir bakımdan geçmesi gerekmektedir. Söz konusu bakımda tüm gondol ekipmanları detaylı testlerden geçirilecek ve gerekli ekipmanlar yenilenecektir. Bu nedenle gondol için şart olan bakım onarım işine çok ciddi bir yatırım yapılacaktır. Gondolun bakım onarımı için gerekli alım süreci bütçe onayının ardından hemen başlatılmıştır. Gondolun bakım onarım çalışmaları devam ederken alternatif liftler kullanılarak gondol ile ulaşılabilen tüm pistlere ulaşım sağlanacaktır. Bakım onarım süreci sonunda yenilenecek ve modernize edilecek olan gondol güvenli bir şekilde Erzurum halkının kullanımına sunulacaktır’’ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

bahis siteleri