logo

16 Nisan 2015

KAYMAKAM ADA : YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLAR BİZİM KENDİ ÇOCUKLARIMIZDIR

KAYMAKAK

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak öncülüğünde başlatılan öksüz ve yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak için başlatılan proje kapsamında Kaymakam Ali Ada başkanlığında toplantı düzenlendi.
Pasinler İlçe Halk Eğitim Merkezi çok amaçlı salonunda Pasinler Kaymakamı Ali Ada başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı, Pasinler İlçe Müftüsü Ömer Bulut, Sosyal Yarımlaşma Vakfı Müdürü Levent Aydın, Okul Müdürleri ve Cami İmam Hatipleri katıldı.
Pasinler Kaymakamı Ali Ada toplantıda, “Geçtiğimiz ay Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın başlatmış olduğu ve ilçemiz sınırları içerisinde öksüz ve yetim çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için toplanmıştık. Bu toplantıda da yine çevremizde, mahallemizde ve okullarımızda öksüz ve yetim öğrencilerin tespit edilerek onların ihtiyaçlarını belirlemek için burada toplanmış bulunmaktayız. Gerek din görevlileri arkadaşlarımız olsun, gerekse de okul müdürü arkadaşlarımız ve öğretmen arkadaşlarımızın bu konuda bizlere yardımcı olacakları kanaatindeyim. Herkesin bildiği gibi yetim ve öküz olan yavrularımız kendilerini tam ifade edemezler onun için sizlerden istirhamım odur ki bu öğrencilerimize neler yapabiliriz. Onun hangi sıkıntısı varsa bizlere veya sosyal yardımlaşma vakfı müdürümüz levent beye bildirmenizdir. Gelecek ay inşallah ortak yürüttüğümüz bu toplantıların neticesinde onlara daha faydalı olabilmek ve en önemlisi ise onların sorunlarını ve sıkıntılarını çözmek için bir takım sosyal projelerle onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz. Bu iş için birilerine görev vermek bence yanlış olur. Eğer hepimiz bu işe gönülden sarılırsak ilçemizde ki yetim ve öksüz çocuklarımıza daha faydalı olacağımız kanaatindeyim.” dedi.
Toplantıda okul müdürleri ve cami imam hatipleri yetim ve öksüz olan çocuklara yapılabilecekler hakkında bilgi ve görüşlerini aktardılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

bahis siteleri