logo

KAYMAKAM KARAKUŞ, TESİSLERE HAYRAN KALDI

Kaymakam Karaku?, Palandöken Belediyesinin Tesislerine Hayran Kald?

 

Palandöken İlçe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesine yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksini gezen Palandöken İlçe Kaymakamı Gürbüz Karakuş, tesislere hayran kaldı.

 

Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksini gezen İlçe Kaymakamı Gürbüz Karakuş, tesislerle ilgili detaylı bilgi veren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” Sayın Cumhurbaşkanı’mızın adını taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksinin bölgenin ve Palandökenin gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Bir Dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanı’mızın adına ve halkımıza layık bir sosyal tesisi inşa ederek bir yıldır halkımızın hizmetine sunduk. Tesislerimiz toplam 14 bin metrekare alandan oluşmakta. Alan içerisin de 4 bin metrekaresi kapalı alandan oluşuyor bin 200 kişilik tam Olimpik Kapalı Spor Salonu. Salonumuzda İdari bölümler, hakem odaları, basın odası, antrenman salonu, soyunma odaları, duş, tuvaletler, sağlık odası, gibi ayrıtlar yer almış durumda. Salonumuz 24 Saat güvenlik kameraları ile takibi yapılmakta. Yangın tesisatı ve ihbar sistemi ile donatılmıştır. Ses anons sistemleri ile tüm teknik detaylar düşünülerek projelendirilmiştir. Bina cephesi ısı Yalıtım giydirme cephe ile modernize edildi. Tesisler de yer alan Kültür Merkezimiz de ise yine çok titiz ve detaylar düşünülerek yapıldı. 16 derslik olan merkezimiz de toplantı salonları, el becerileri ve meslek edindirme solanları, çocuk kreşi, gibi birçok sosyal ve kültürel aktivitelerin yer alacağı şekil de dizayn edildi. Tesisin 10 bin metrekaresi ise açık alandır. Bu açık alanımızda futbol, Basketbol, Voleybol sahaları, oyun alanları, dinlenme alanları, kondisyon aletinin bulunduğu açık Hava spor bahçesi oluşturarak tam donanımlı bir kompleks oluşturularak dünya liderimiz Sayın Cumhurbaşkanı’mızın adına yakışır halkımıza layık bir tesisi Erzurum’umuza ve ilçemize kazandırdık. Gecen yıl bin 500 kişi bu kültür merkezimiz den faydalanarak çeşitli kurslardan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikası almaştır.

 

KARAKUŞ,”ÇOK YER GEZDİM BÖYLE GÜZEL TESİS GÖRMEDİM”

 

Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksinin gezerek Belediye Başkanı Orhan Bulutlardan detaylı bilgi alan Palandöken İlçe Kaymakamı Gürbüz Karakuş,” İlçeye yapılan çalışmaların yanı sıra böylesine güzel ve kalıcı hizmet yatırımlarını yapılması gerçekten de beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. İşimin gereği birçok il ve ilçe de görev yaptım fakat böylesine bir birini tamamlayan ve her türlü detayı düşünülmüş 7’den 70’e her yaştan insanın faydalanacağı ve aktif bir şekilde hizmet veren böyle bir tesis görmedim. Kültür Merkezin de yaptığımız gezide şunu gördüm ki yer seçimi noktasın da çok titiz ve detaylı bir çalışma yapılarak birliğin, beraberliğin, kardeşliğin sağlandığı bir ortam oluşturulmuş. Çocuklarımızı, gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz ve yetişkinlerimiz için ayrı ayrı kültür, sanat, meslek ve el becerileri kazandırılacak geniş bir yelpazede kendi alanların da uzman kadrolarla hizmet veriyor. Başkanımız ufku geniş ileriyi gören belediye ile halkı bütünleştirmiş çevre il ve ilçelerine örnek teşkil edecek çok güzel bir tesisi ilçeye kazandırmış. Böylesine güzel bir tesisi ilçemize ve şehrimize kazandıran başta Palandöken Belediye Başkanımız Sayın Orhan Bulutlara ve emeği gecen herkese teşekkür ederim” diye konuştu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

bahis siteleri